Pasaulyje

2020.05.13 13:23

Renkant Baltarusijos prezidentą, ES tikisi tarptautinių standartų laikymosi

LRT.lt 2020.05.13 13:23

Europos Sąjunga (ES) tikisi, kad Baltarusijos valdžios institucijos laikysis tarptautinių demokratinių rinkimų standartų ir vienodų sąlygų visiems dalyviams, teigė ES delegacijos Baltarusijoje vadovas Dirkas Schuebelis, praneša „Interfax“.

Jis teigė, kad ES kiek įmanoma stebės rinkimų kampaniją šalyje: „Kaip ir anksčiau, mes raginame Baltarusijos valdžios institucijas įgyvendinti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas užkirsti kelią virusui ir sustabdyti jo plitimą. Tuo pat metu ES tikisi, kad Baltarusija užtikrins tarptautinių demokratinių rinkimų standartų laikymąsi, suteikdama visiems dalyviams vienodas sąlygas“, – sakė D. Schuebelis.

Norą kandidatuoti jau anksčiau išreiškė buvusi parlamento narė Hanna Kanapatskaya, ūkininkas ir baltarusių tinklaraštininkas Jurijus Hantsevičius, Baltarusijos aukštųjų technologijų parko įkūrėjas Valerijus Tsapkala, opozicijos lyderis ir buvęs politinis kalinys Mikalai Statkevič, rašo Baltarusijos naujienų agentūra Lenkijoje „Belsat“.

Aliaksandras Lukašenka, kuris yra pramintas paskutiniuoju Europos diktatoriumi, buvusiai sovietinei respublikai vadovauja nuo 1994 metų. Per tą laiką šalyje ne kartą įvyko rinkimai, kuriuos tarptautiniai stebėtojai pavadino nesąžiningais.

Gegužės 8 dieną Baltarusijos parlamentas nusprendė, kad rugpjūčio 9-ąją šalyje įvyks prezidento rinkimai.