Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.13 10:02

Per pirminius rinkimus Nebraskoje – rekordinis balsavimas paštu

BNS 2020.05.13 10:02

JAV prezidento rinkimų kampanijos pirminiai rinkimai Nebraskoje antradienį praėjo neįprastai ramiai, nes daugelis rinkėjų, užuot vykę į balsavimo apylinkes, atidavė savo balsą paštu.

Paštu balsavo rekordinis valstijos rinkėjų skaičius – beveik 400 tūkstančių.

Prezidentas respublikonas Donaldas Trumpas ir numanomas Demokratų partijos kandidatas į valstybės vadovo postą Joe Bidenas iškovojo lengvas pergales šiuose rinkimuose.

Po balsavimo Viskonsine prieš penkias savaites tai buvo pirmieji prezidento rinkimų kampanijos pirminiai rinkimai, kai rinkėjai galėjo atiduoti balsą tiesiogiai.

Rinkimai Viskonsine sulaukė aštrios kritikos, nes rinkėjams, nepaisant rekomendacijų dėl socialinio atstumo, teko užsidėjus kaukes lūkuriuoti eilėse prie balsadėžių, kad atiduotų savo balsą.

Antradienį pergalę iškovojo ir perrinkimo Nebraskoje sieksiantis respublikonų senatorius Benas Sasse`as, kuriam teko varžytis partijos pirminiuose rinkimuose dėl savo ankstesnės kritikos D. Trumpui.

Valstijos pareigūnai skatino rinkėjus balsuoti paštu, nors Nebraskos gubernatorius Pete`as Rickettsas ir valstijos sekretorius Bobas Evnenas pasisakė už tai, kad pirminiai rinkimai vyktų balsuojant tiesiogiai.

Daugelis kitų valstijų dėl koronaviruso pandemijos atidėjo rinkimus arba nusprendė organizuoti balsavimą tik paštu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi