Pasaulyje

2020.05.13 07:50

Naujausia informacija. Koronaviruso aukų skaičius Prancūzijoje viršijo 27 tūkst.

BNS, LRT.lt, ELTA2020.05.13 07:50

Prancūzijoje nuo COVID-19 ligos jau mirė 27074 žmonės, trečiadienio vakarą pranešė Prancūzijos sveikatos apsaugos generalinis direktoratas. Europoje koronaviruso pandemija pareikalavo jau daugiau kaip 160 tūkst. žmonių gyvybių, rodo agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys. Iš viso Europos šalyse nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė 160 455 pacientai.

Beveik trys ketvirtadaliai visų mirčių užfiksuota keturiose labiausiai paveiktose Europos šalyse: Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Žemyne iki šios dienos patvirtinti 1 798 209 infekcijos atvejai.

Atnaujinta 23.10

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paragino vyriausybę būti pasirengusia galimai pakartotinai visuotinei saviizoliacijai dėl COVID-19.

Grįžimo prie griežtos saviizoliacijos šalyje tikimybė buvo aptarta Prancūzijos ministrų kabineto posėdyje trečiadienį, kuriame dalyvavo ir šalies prezidentas, pranešė televizija BFMTV, remdamasi vyriausybės atstove Sibeth Ndiaye.

Po šio posėdžio ji žiniasklaidos atstovams sakė, kad prezidentas, vertindamas situaciją trečiąją karantino sąlygų sušvelninimo dieną, pabrėžė, kad „pergalę skelbti per anksti“, tačiau pripažino „teisingą kelią“. Tuo pat metu prezidentams ministrams nurodė pasiruošti „trims tikėtiniems variantams“, kai gali tekti imtis pakartotinos griežtos saviizoliacijos.

Anot E. Macrono, pirmoji tokia galimybė gali tapti realia gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje – po ilgojo Sekminių švenčių savaitgalio. Antrasis nerimą keliantis laikotarpis – artėjantis atostogų sezonas ir galimos prancūzų kelionės į užsienį. Ir trečioji, laike neaiški pakartotinio saviizoliavimosi priežastis gali būti staigus epidemiologinės padėties pablogėjimas.

Atnaujinta 22.57

PSO: COVID-19 gali papildyti įprastų žmonijos ligų sąrašą

Naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliama COVID-19 liga laikui bėgant gali neišnykti ir papildyti įprastų žmonijos ligų sąrašą, su kuriomis tenka kovoti kasdien, pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Skubiai programai dėl ypatingųjų padėčių vadovaujantis Mike'as Ryanas.

„SARS-CoV-2 gali tapti dar vienu visur mumyse aptinkamu virusu. Šis virusas gali neišnykti. ŽIV neišnyko...“, – JAV transliuotoja CNN cituoja M. Ryaną.

„Nelyginu šių dviejų ligų, bet manau, jog svarbu būti realistais. Nemanau, kad kas nors gali numatyti, ar ši liga išnyks ir kada tai gali įvykti“, – sakė jis.

PSO eksperto žodžiais, vakcinos sukūrimas suteiktų vilties, bet šiuo atveju yra daugybė išlygų, įskaitant platų vakcinos prieinamumą ir jos veiksmingumą. Savo ruožtu PSO Nepaprastųjų ligų padalinio vadovė Maria van Kerkhove pareiškė, kad, nepaisant visų sunkumų, „šio protrūkio (COVID-19 – red.) trajektoriją mes kontroliuojame“. Ji pabrėžė, kad daugeliui šalių pavyko suvaldyti ligos plitimą.

Atnaujinta 22.01

Koronaviruso aukų skaičius Prancūzijoje viršijo 27 tūkst.

Prancūzijoje dėl koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos COVID-19 ligos jau mirė 27 074 žmonės, trečiadienio vakarą pranešė Prancūzijos sveikatos apsaugos generalinis direktoratas.

Per pastarąją parą naujasis koronavirusas šalyje pasiglemžė 83 gyvybes. Oficialiai patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius Prancūzijoje pasiekė beveik 178,06 tūkst., o COVID-19 ligą įveikusiųjų – 58,67 tūkstančio.

Dėl COVID-19 šiuo metu yra hospitalizuota 21,07 tūkst. šalies gyventojų, iš jų 2428 pacientai yra intensyvios terapijos skyriuose.

Atnaujinta 21.16

Rusijoje per savo 100-ąjį gimtadienį iš ligoninės išrašyta nuo COVID-19 pasveikusi pacientė

Rusijoje per savo 100-ąjį gimtadienį iš ligoninės išrašyta nuo Covid-19 infekcijos pasveikusi pacientė. Rusijos televizija trečiadienį rodė, kaip Pelagėja Pojarkova neįgaliojo vežimėliu su veido kauke ir raudonų rožių puokšte palieka Maskvos ligoninę.

Šimtametė koronavirusu užsikrėtė kitoje ligoninėje, kur buvo gydoma. Covid-19 liga ypač pavojinga vyresnio amžiaus ir chroniškų susirgimų turintiems asmenims.

Tačiau maskvietė pasveiko, jai, klinikos duomenimis, net neprireikė intensyvaus gydymo. „Ji pasirodė esanti ištverminga pagyvenusi dama“, - sakė Maskvos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vsevolodas Belusovas.

Rusijoje iki šiol patvirtinta daugiau kaip 242 000 infekcijos atvejų. Ji po JAV yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio šalis.

Atnaujinta 20:59

Italijoje per parą koronaviruso aukomis tapo 195 žmonės

Italijoje pastarąją parą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė 195 žmonės, bendras pandemijos aukų skaičius padidėjo iki 31 106, pranešė Civilinės saugos agentūra, skelbia agentūra „Reuters“.

Infekuotųjų skaičius išaugo iki 222104, per parą nustatyti 888 nauji infekcijos atvejai. 112541 pacientas pasveiko.

Atnaujinta 20.47

Čilės sostinėje dėl COVID-19 atvejų šuolio skelbiamas „visiškas karantinas“

Čilės vyriausybė trečiadienį paskelbė visiems privalomą griežta karantiną sostinėje Santjage, per pastarąją parą nustatytų naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui išaugus 60 procentų.

„Griežčiausia iš priemonių, kurias privalau paskelbti, yra visiškas karantinas Didžiajame Santjage“, – pranešė sveikatos apsaugos ministras Jaime Manalichas.

Čilės sostinėje ir jos priemiesčiuose nustatyta 80 proc. visų iki šiol šalyje patvirtintų visų COVID-19 atvejų. Pasak J. Manalicho, karantinas, įvestas net ir keliose teritorijose, kur ankstesni suvaržymai buvo iš dalies atšaukti, yra būtinas, nes per pastarąją parą buvo nustatyta 2 260 naujų užsikrėtimo atvejų ir mirė 12 pacientų.

Atnaujinta 19.37

JK per parą nuo koronaviruso infekcijos mirė 494 žmonės

Jungtinėje Karalystėje (JK) per pastarąją parą mirė 494 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas, trečiadienį nurodė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš viso JK koronaviruso infekcijos (COVID-19) aukomis tapo 33 186 žmonės.

Šalyje per paskutines 24 valandas nustatyti 3 422 nauji infekcijos atvejai, o nuo protrūkio pradžios virusas diagnozuotas jau 229 705 asmenims.

Atnaujinta 19.34

ES Vadovų Tarybos pirmininkas Ch. Michelis reikalauja greitai atverti Europos sienas

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis pasisako už sienų kontrolės atšaukimą Europoje. Jis ragina kiek įmanoma greičiau atverti sienas, sakė Ch. Michelis trečiadienį Europos Parlamento plenariniame posėdyje Briuselyje.

Laisvas asmenų judėjimas yra svarbu ir socialiniu požiūriu, pabrėžė Ch. Michelis. Jis teigė tikįs, kad ES šalys priims reikalingus sprendimus. Europos Komisija prieš tai pristatė planą dėl saugių vasaros atostogų. Jame teigiama, kad šiuo metu stipriai suvaržyta kelionių laisvė ES viduje turėtų būti bent jau laipsniškai atkurta.

Atnaujinta 19.16

JT vadovas: pandemija dar ilgai veiks žmonių psichiką

Koronaviruso pandemija, pasak JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso, dar ilgai veiks žmonių psichiką.

„Jei pandemija ir bus suvaldyta, liūdesys, baimė ir depresija ir toliau veiks žmones bei bendruomenes“, - sakė A. Guterresas trečiadienį. Anot jo, psichologinė pagalba turėtų būti plečiama ir visiškai finansuojama.

Politinės direktyvos turi atitikti poreikius žmonių, kenčiančių dėl artimojo mirties, darbo praradimo, socialinės izoliacijos ar neaiškių ateities perspektyvų, kalbėjo JT vadovas.

Atnaujinta 19.08

Švedijos vyriausybė pataria piliečiams iki liepos vidurio nevykti į užsienį

Švedijos vyriausybė pataria savo piliečiams iki pat vidurvasario atsisakyti nebūtinų kelionių į užsienį. Tęsiantis nesaugumui dėl koronaviruso pandemijos, Švedijos užsienio reikalų ministerija nuo kovo vidurio galiojančią atitinkamą savo rekomendaciją pratęsė iki liepos 15 dienos. Tai trečiadienį spaudos konferencijoje Stokholme pranešė ministras pirmininkas Stefanas Löfvenas ir užsienio reikalų ministrė Anna Linde.

Tuo tarpu Švedijos viduje tam tikromis sąlygomis galimos trumpos kelionės, sakė premjeras. Tačiau kelionės tikslas nuo gyvenamosios vietos turėtų būti nutolęs daugiausiai 1-2 valandos kelio automobiliu. Švedai turėtų būti ypač atsargūs ir protingi, pabrėžė S. Löfvenas.

Atnaujinta 18.50

Buvęs D. Trumpo patikėtinis P. Manfordas dėl COVID-19 bus paleistas iš kalėjimo

Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo 2016 metų rinkimų kampanijos vedlys Paulas Manafortas buvo išleistas iš kalėjimo, siekiant jį apsaugoti nuo pavojaus užsikrėsti koronavirusu, trečiadienį pranešė jo advokatas.

Ilgametis 71 metų Respublikonų partijos politinis patarėjas pernai už lobistinės veiklos taisyklių pažeidimus ir finansinius nusikaltimus buvo nuteistas kalėti pusaštuntų metų. Dauguma kaltinimų buvo susiję su neteisėtais verslo sandoriais Ukrainoje su Rusijai ištikimais politikais ir verslo magnatais.

P. Manafortas buvo įkalintas negriežto režimo kalėjime Pensilvanijoje, kur, pasak jo advokatų, jis sirgo hipertenzija ir turėjo kvėpavimo problemų, todėl jam pavojus užsikrėsti COVID-19 yra didesnis.

„Ponui P. Manafortui kyla gerokai didesnis sunkios ligos ar mirties pavojus“, – kalbėjo advokatai teisme praėjusį mėnesį.

Likusią skirtos bausmės dalį jis galės atlikti namų arešte Aleksandrijoje, Virdžinijos valstijoje. P. Manafortas yra tarp 2 471 federalinės kalėjimų sistemos kalinio, paleidžiamo izoliuotis namuose dėl kilusios koronaviruso pandemijos. Iš viso JAV federaliniuose kalėjimuose yra maždaug 150 tūkst. kalinių.

Atnaujinta 17.49

Ispanijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 27 tūkstančius

Ispanijoje mirčių nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) skaičius trečiadienį viršijo 27 tūkstančius, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija. Šalyje per pastarąją parą mirus 184 COVID-19 pacientams, bendras aukų skaičius išaugo iki 27 104. Patvirtinus 439 naujus infekcijos atvejus, užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 228 691. Nuo ligos Ispanijoje jau pasveiko 140 823 pacientai.

Atnaujinta 17.48

Anglija atsargiai atlaisvina suvaržymus

Žmonės Anglijoje trečiadienį džiaugėsi pirmaisiais kovos su koronavirusu priemonių sušvelninimais: pirmą kartą per kelias savaites jie vėl galėjo sportuoti lauke, susitikti su kitu asmeniu ne iš savo namų ūkio, taip pat vaikštinėti paplūdimyje ar gamtoje. Visais atvejais privalu laikytis mažiausiai dviejų metrų distancijos.

Atnaujinta 17.45

Lenkijoje atsidarys kirpyklos ir restoranai, nors koronavirusas dar nesitraukia

Lenkija trečiadienį informavo leisianti vėl atsidaryti kirpykloms, restoranams ir kavinėms, taip pat grįžti į klases daliai moksleivių, apžvelgdama naujausius žingsnius, turinčius sumažinti dėl koronaviruso epidemijos tenkančią naštą ekonomikai, nors buvo užfiksuotas naujų užsikrėtimo atvejų šuolis.

Atnaujinta 17.11

JK nuo COVID-19 mirė mažiausiai 275 socialinės ir sveikatos priežiūros darbuotojai

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį pranešė, kad šalyje mažiausiai 144 sveikatos priežiūros darbuotojai ir 131 socialinės globos darbuotojas tapo koronaviruso infekcijos (COVID-19) aukomis, skelbia agentūra „Reuters“.

Atnaujinta 17.03

Baltarusijoje per parą COVID-19 susirgo dar 952 žmonės

Baltarusijoje per pastarąją parą koronavirusą nustačius dar 952 žmonėms, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki 25 825, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Pasak jų, iki šiol pasveiko 7 711 COVID-19 sirgę pacientai. Ministerijos duomenimis, šalyje buvo atlikta daugiau kaip 296 tūkst. testų dėl koronaviruso.

Atnaujinta 16.58

Prancūzija atidarė pirmuosius paplūdimius

Suvaržymus atleidžianti Prancūzija atidarė pirmuosius paplūdimius. Populiariuose Atlanto vandenyno paplūdimiuose La Baule ir Pornichet nuo trečiadienio vėl leidžiama maudytis, vaikštinėti ar bėgioti, pranešė prefektūros. Dar dalis paplūdimų prieš Viduržemio jūros ir Lamanšo sąsiaurio lankytojams bus atidaryti iki savaitgalio.

Paplūdimiuose kol kas leidžiamas tik „aktyvus“ poilsis. Degintis ar rengti piknikus draudžiama. Taip norima išvengti žmonių susibūrimų. Prancūzijos Atlanto pakrantė koronaviruso paveikta gerokai mažiau nei šalies šiaurės rytinė dalis.

Atnaujinta 16.28

Oksana Puškina užsikrėtė koronavirusine infekcija

Rusijos parlamentarė Oksana Puškina užsikrėtė COVID-19. Apie praneša „RIA Novosti“. Anot jos, liga yra besimptomė.

Atnaujinta 15.57

Rusijos premjeras: M. Mišustinas kitą savaitę jau gali sugrįžti į darbą

Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas sveiksta ir jau veikiausiai kitą savaitę galės sugrįžti į savo darbo vietą, trečiadienį pranešė Sveikatos ministerijos vadovas Michailas Muraška.

„Šiandien jis (M.Mišustinas) rengia vaizdo konferencinį pasitarimą. Jis sveiksta. Tikimės, kad kitą savaitę jis jau pats bus kabinete“, – pareiškė M. Muraška.

„Dabar jo sveikatos būklė jau leidžia įsitraukti į darbo procesą. Suprantama, kad dar reikia medicininių procedūrų. Todėl matome, kad dinamika yra teigiama – medicinos darbuotojai susitvarkė su užduotimi“, – paaiškino jis.

Anksčiau premjero atstovas spaudai Borisas Beliakovas pranešė, kad M. Mišustinas, kuriam diagnozuota koronavirusinė infekcija, nuolat palaiko ryšį su prezidentu ir kolegomis vyriausybėje.

„Michailas Vladimirovičius (Mišustinas) toliau dirba nuotoliniu būdu – rengia pasitarimus su kolegomis per vaizdo konferencijas ir telefonu“, – sakė B. Beliakovas. Jis pabrėžė, kad M. Mišustinas „nuolat palaiko ryšį su prezidentu“.

Atnaujinta 15.36

Rusijoje per parą užregistruota per 10 tūkst. atvejų

Per parą Rusijoje užregistruoti 10 028 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 242 tūkst., trečiadienį pranešė operatyvinis štabas, koordinuojantis šalies atsaką į pandemiją. Maskvoje per praėjusią parą patvirtinti 4 703 nauji užsikrėtimo atvejai, o bendras skaičius viršijo 126 tūkstančius.

Atnaujinta 15.20

Irane per parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo daugiau kaip 1,9 tūkstančio

Irane per parą nustatyti 1 958 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius viršijo 112,7 tūkstančio. Tokius duomenis trečiadienį pateikė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos ryšių su visuomenė departamento vadovas Kiyanushas Jahanpuras.

Atnaujinta 13.02

Lenkija pratęsė sienų kontrolę iki birželio 12-osios

Lenkija iki birželio 12 d. pratęsė sienų kontrolę, kuri buvo įvesta siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Tai trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ir administracijos ministerija.

Atnaujinta 13.01

Norvegija iš dalies atidaro savo sienas

Norvegija atidaro savo sienas, kad į šalį galėtų atvykti žmonės iš kitų Europos valstybių, jei jie čia gyvena ar turi giminaičių, kuriuos nori aplankyti. Teisingumo ministrė Monica Maeland trečiadienį sakė, kad Norvegija, kuri nepriklauso Europos Sąjungai, atveria sienas Europos ekonominės erdvės (EEE), kuriai priklauso Europos Sąjungos narės, Jungtinė Karalystė, Islandija ir Lichtenšteinas, piliečiams. Pastarosios trys šalys drauge su Norvegija yra pasirašiusios susitarimą, pagal kurį gali pasiekti didžiulę ES bendrąją rinką. M. Maeland pareiškime sakoma, jog tai, be kitų dalykų, taip pat reiškia, kad sezoniniai darbininkai turės galimybę atvykti į Norvegiją.

Atnaujinta 12.36

Bankoke taksi vairuotojas demonstruoja savadarbę apsaugą nuo koronaviruso.

AP nuotrauka tviteryje:

Atnaujinta 12.33

Rusija sustabdė plaučių ventiliacijos aparatų, siejamų su pražūtingais gaisrais, naudojimą

Rusijos sveikatos apsaugos priežiūros institucija trečiadienį nurodė sustabdyti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, galėjusių sukelti COVID-19 pacientus priimančiose ligoninėse du gaisrus, per kuriuos žuvo šeši žmonės, naudojimą.

Federalinė priežiūros institucija „sustabdė nuo 2020 balandžio 1-osios gaminamų aparatų „Aventa-M“... naudojimą Rusijos teritorijoje“, sakoma pranešime. Šie aparatai buvo naudojami pacientams gydyti Maskvos ir Sankt Peterburgo ligoninėse, kur pastarąją savaitę kilo gaisrai.

Atnaujinta 11.26

Brazilijoje užregistruota rekordiškai daug naujų mirčių nuo COVID-19

Brazilijoje užregistruota rekordiškai daug naujų mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų: per praėjusią parą jų patvirtinta 881, antradienį pranešė Sveikatos ministerija.

Panašu, kad Brazilija, labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi Lotynų Amerikos šalis, greitai tampa nauju pasauliniu koronaviruso protrūkio tašku. Bendras mirčių skaičius šalyje dabar viršija 12 400, o patvirtintų COVID-19 atvejų joje užregistruota 177 589 – per parą šis skaičius išaugo 9 258. Pagal užsikrėtusiųjų skaičių Brazilija dabar užima septintą vietą pasaulyje.

Atnaujinta 10.52

Latvijoje nuo COVID-19 mirė vienas žmogus

Latvijoje per praėjusią buvo atlikti 2 199 testai dėl koronaviruso infekcijos COVID-19, iš kurių tik vieno rezultatai buvo teigiami, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras. Tačiau vienas žmogus nuo šios ligos mirė. Šis asmuo ėjo devintą dešimtį ir sirgo lėtinėmis ligomis.

Atnaujinta 10.35

Ukrainoje nustatyti 402 nauji COVID-19 atvejai, 14 žmonių mirė

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyti 402 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 14 asmenų nuo šios ligos mirė, 343 pasveiko, rašoma trečiadienį Koronaviruso epidemijos plitimo stebėsenos sistemos tinklalapyje paskelbtame pranešime. Nuo epidemijos pradžios Ukrainoje patvirtinta 16 425 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šalyje nuo COVID-19 mirė iš viso 439 žmonės, 3 716 asmenų pasveiko. Šiuo metu Ukrainoje COVID-19 serga 12 270 žmonių – 45 daugiau nei ankstesnę parą, rodo sistemos duomenys.

Atnaujinta 10.17

Kinijoje dėl didelės viruso plitimo rizikos iš dalies uždarytas Dzilino miestas

Kinijos šiaurės rytuose esantis Dzilino miestas iš dalies uždarė savo teritoriją ir sustabdė transportą užfiksavęs vietinę užsikrėtimo koronavirusu atvejų grupę, kuri pakurstė nuogąstavimus dėl antros COVID-19 bangos Kinijoje.

Dzilinas, kuriame gyvena daugiau kaip 4 mln. žmonių, trečiadienį sustabdė susisiekimą autobusais ir paskelbė, kad gyventojams iš miesto leis išvykti tik tais atvejais, kai per ankstesnes 48 valandas testais bus patvirtinta, jog jie nėra užsikrėtę, ir jei žmonės bus užbaigę tam tikrą „griežtos saviizoliacijos“ periodą.

Visi kino teatrai, sporto salės, interneto kavinės ir kitos pramogų vietos uždarose patalpose nedelsiant uždaromos, o vaistinės privalės pranešti apie priešvirusinių vaistų ir vaistų nuo karščiavimo pardavimą, sakoma miesto valdžios pareiškime.

Atnaujinta 10.05

Norvegijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo iki 8 158

Norvegijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 23 – iki 8 158. Tai trečiadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas. Dvi pastarąsias savaites užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir nesiekė 50 infekuotųjų per parą. Naujausiais duomenimis, šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 228 žmonės, šiuo metu ligoninėse gydomi 57 pacientai.

Atnaujinta 09.55

Austrija ir Vokietija birželio viduryje planuoja atidaryti savo sieną

Austrija ir Vokietija birželio 15 dieną planuoja atidaryti savo sieną, kuri, kovojant su koronaviruso pandemija, buvo uždaryta dviem mėnesiams, trečiadienį pranešė austrų Vyriausybė.

Atnaujinta 09.54

Prancūzijoje atsidarė tūkstančiai pradinių mokyklų ir vaikų darželių

Prancūzijoje oficialiai užbaigus karantiną, tūkstančiai mokyklų atsidarė, nepaisant nuogąstavimų dėl antros koronaviruso protrūkio bangos. Oficialiais duomenimis, antradienį Prancūzijoje nuo COVID-19 mirė 348 žmonės. Iš viso ši liga nusinešė 26 991 žmogaus gyvybę. Nepaisant liūdnos statistikos, savo veiklą atnaujino pradinės mokyklos ir vaikų darželiai, kur mokytojai ir auklėtojai atėjo į darbą dėvėdami veido kaukes, o vaikai privalo laikytis fizinio atstumo vieni nuo kitų.

Atnaujinta 09.53

Tailande neužfiksuota nė vieno naujo atvejo

Tailande pirmą kartą nuo kovo 9-osios per parą neužfiksuota nė vieno naujo užsikrėtimo koronavirusu atvejo. Kaip pranešė trečiadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija, bendras infekuotųjų skaičius nepasikeitė – 3 017.

Atnaujinta 09.52

Islandija visiems atvykstantiesiems siūlys pasitikrinti dėl koronaviruso

Sėkmingai koronaviruso protrūkį suvaldžiusi Islandijoje, kurioje statistiškai vienam gyventojui tenka daugiausia pasaulyje atliktų testų dėl COVID-19, iš užsienio atvykusiems keliautojams bus siūloma pasidaryti koronaviruso testą ir taip išvengti privalomos 14 dienų saviizoliacijos. Šiaurės Atlante esanti valstybė patvirtino 1 801 COVID-19 atvejį ir 10 mirčių nuo šios ligos. Gegužę šalyje patvirtinti tik trys COVID-19 atvejai.

Atnaujinta 09.49

Indijoje koronavirusu atvejų skaičius viršijo 74 tūkstančius

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 3 525 ir trečiadienio rytą pasiekė 74 281. Tai pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija. Žinybos duomenimis, nuo infekcijos mirusių žmonių skaičius per 24 valandas išaugo 122 ir dabar sudaro 2 415. Šalies ligoninėse šiuo metu gydoma 47 480 pacientų, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 24 386 žmonės pasveiko.

Atnaujinta 07.50

JAV per praėjusią parą užregistruotos 1 894 mirtys nuo koronaviruso

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą užregistruoti 1 894 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o bendras skaičius pasiekė 82 246, rodo antradienį 20 val. 30 min. vietos (trečiadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku paskelbti Johnso Hopkinso universiteto renkami duomenys.

Šis skaičius žymi ryškų naujų mirties atvejų išaugimą po to, kai ankstesnes dvi paras mirčių nuo COVID-19 būdavo registruojama mažiau nei po tūkstantį.

JAV, kuri pirmauja pasaulyje pagal mirčių nuo koronaviruso skaičių, užregistruoti 1 367 927 užsikrėtimo atvejai, rodo Baltimorėje įsikūrusio universiteto renkami duomenys.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.