Pasaulyje

2020.05.12 19:11

Po pražūtingo gaisro Sankt Peterburgo ligoninėje pradėtas tyrimas dėl medicinos įrangos

BNS 2020.05.12 19:11

Rusijos pareigūnai antradienį pradėjo tyrimą dėl kai kuriose gydymo įstaigose naudojamų plaučių ventiliavimo aparatų, penkiems pacientams žuvus per gaisrą vienoje Sankt Peterburgo ligoninėje.

Pareigūnai sakė, kad gaisras Šv. Jurgio ligoninės 6-ajame aukšte galėjo kilti įvykus trumpajam jungimui viename plaučių ventiliavimo prietaise intensyviosios terapijos skyriuje.

Sveikatos apsaugos tarnybos nurodė patikrinsiančios visus dirbtinio plaučių vėdinimo prietaisus šioje klinikoje ir kitoje ligoninėje Maskvoje, kur praeitą savaitę per gaisrą žuvo viena moteris.

Sankt Peterburgo ligoninės intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Vladimiras Sulima žurnalistams sakė, kad per gaisrą jo skyriuje žuvo keturi pacientai, iš kurių trys buvo prijungti prie plaučių vėdinimo aparatų.

„Darbuotojai padarė viską, ką galėjo... Jaučiamės kalti prieš jų artimuosius“, – sakė V. Sulima.

Pasak gydytojo, ligoninė gegužės pradžioje gavo Rusijoje pagamintų plaučių ventiliacijos aparatų. Jis pažymėjo, kad ligoninė šių prietaisų nenaudos, kol bus baigtas tyrimas.

Sveikatos apsaugos pareigūnai sakė, kad per gaisrą žuvo keturi vyrai ir moteris. Jauniausia auka buvo 59 metų.

Šiuo metu aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis mirė žmogus, buvęs ne intensyviosios terapijos skyriuje, nurodė prokurorai.

Kilus gaisrui apie 150 žmonių buvo evakuoti iš Šv. Jurgio klinikos, pertvarkytos gydyti koronavirusine infekcija COVID-19 sergantiems pacientams.

Sankt Peterburgo gubernatorius Aleksandras Beglovas, remdamasis preliminaria informacija, sakė, kad gaisras galėjo kilti dėl trumpojo jungimo.

„Užsidegė plaučių ventiliavimo aparatas“, – sakoma jo biuro pranešime.

Ligoninės vedėjas Valerijus Striželeckis sakė, kad darbuotojai greitai sureagavo į nelaimę ir dėjo pastangas išvengti daugiau žūčių. Be kita ko, buvo evakuota 15 pacientų iš intensyviosios terapijos skyriaus.

„Tai – juoda diena mūsų ligoninei“, – pažymėjo jis.

„Visi sukrėsti to, kas įvyko, – naujienų agentūrai AFP sakė šioje ligoninėje besigydanti pensininkė Svetlana Stepanova. – Gaisras ligoninėje yra košmaras.“

Vienoje Maskvos ligoninėje, gydančioje koronavirusu užsikrėtusius pacientus, praeitą savaitę kilęs gaisras nusinešė vienos moters gyvybę ir privertė evakuoti šimtus kitų pacientų.

Rusijos sveikatos apsaugos sistemos priežiūros agentūra „Roszdravnadzor“ antradienį nurodė po šių gaisrų patikrinsianti plaučių vėdinimo aparatų kokybę ir saugumą.

Šių prietaisų gamintoja – valstybinio pramonės konglomerato „Rostec“ viena iš įmonių – nurodė, kad jos pagamintų aparatų buvo išsiųsta ligoninėms Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Uralo prietaisų gamyklos atstovė sakė AFP negalinti patvirtinti, ar įmonės gaminami aparatai yra kaip nors susiję su pastaraisiais gaisrais.

Rusijos gydymo įstaigose gaisrų pasitaikydavo neretai. Dažna jų priežastis būdavo prastas saugos taisyklių laikymasis.

Pirmadienį Maskvos srityje įsiplieskus gaistui vienuose senelių namuose žuvo devyni žmonės, kurių amžius – nuo 66 iki 90 metų.

Dar dvi senyvos moterys vėliau mirė ligoninėje, antradienį pranešė pareigūnai, tad bendras šios nelaimės aukų skaičius išaugo iki 11. Manoma, kad gaisras galėjo kilti dėl netvarkingos elektros instaliacijos.

Rusija antradienį pranešė, kad šalyje per pastarąją parą nustatyti dar 10 899 COVID-19 atvejai. Pagal bendrą koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičių Rusija dabar yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Vis dėlto šios epidemijos oficialus mirštamumas Rusijoje yra daug mažesnis negu kitose COVID-19 pandemijos smarkiai paveiktose Europos valstybėse. Antradienį koronaviruso aukų skaičius padidėjo iki 2 116, iš jų 107 pacientai mirė per pastarąją parą.