Pasaulyje

2020.05.12 17:25

ES nori tapti mažiau priklausoma nuo medikamentų iš Azijos

Rasa Strimaitytė, ELTA 2020.05.12 17:25

Su koronaviruso pandemija kovojanti Europos Sąjunga (ES) nori būti mažiau priklausoma nuo medikamentų iš Azijos. Koronakrizė „paaštrino“ esamas tiekimo problemas, antradienį ES sveikatos ministrų vaizdo konferencijoje sakė ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides.

Anot jos, dabar „labiau nei akivaizdu, jog mums reikia strateginio požiūrio, kad apribotume priklausomumą nuo atskirų gamintojų ar šalių“.

Tikslas turi būti „gyvybiškai svarbius medikamentus gaminti ES“, – pabrėžė komisarė. ES reikia „naujos vaistų strategijos“, kuri garantuotų tiekimo prieinamumą, tvarumą ir saugumą.

„Europa vaistų klausimu vėl turi tapti mažiau priklausoma nuo Azijos“, – vaizdo konferencijoje sakė Vokietijos sveikatos ministras Jensas Spahns.

Jis pareiškė, kad šie debatai bus „viena pagrindinių Vokietijos pirmininkavimo ES antrąjį metų pusmetį temų“. Esą būtinos „finansinės paskatos, kad svarbių veikliųjų medžiagų gamyba būtų vėl perkelta į Europą“.

Prancūzijos farmacijos akademijos duomenimis, šiuo metu 80 proc. svarbiausių vaistinių veikliųjų medžiagų gaminama ne Europoje. Didžioji dalis jų perkama iš Kinijos ir Indijos.

Dėl priemonių koronavirusui suvaldyti pirmiausiai Kinijoje kelioms savaitėms buvo nutrūkusi gamyba, dėl to Europoje baimintasi dėl medikamentų trūkumo.