Pasaulyje

2020.05.12 16:51

Baltarusijos prezidentas Lukašenka pasikalbėjo su PSO vadovu

BNS, LRT.lt2020.05.12 16:51

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka telefonu kalbėjosi su jam paskambinusiu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovu Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, antradienį pranešė šalies prezidentūros spaudos tarnyba.

„Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas paprašė papasakoti apie šiandieninę padėtį Baltarusijoje ir pasidomėjo, kokios reikėtų paramos iš organizacijos, pažadėjęs prireikus tokią pagalbą suteikti“, – skelbiama pranešime.

Prezidentas papasakojo apie sveikatos apsaugos sistemos darbą, šalies pasirinktą strategiją ir taktiką koronaviruso plitimui sustabdyti, nurodė tarnyba. Baltarusijos prezidentas pakvietė PSO vadovą atvykti vizito.

Jau kuris laikas PSO reiškia susirūpinimą dėl spartaus padėties prastėjimo Baltarusijoje ir prašo griežtinti karantino priemones. Iki šiol prezidentas ragino gydytis pirtimi, degtine, vairuojant traktorių ar žaidžiant ledo ritulį.

PSO misija aptiko, kad atvejų plitimas pačioje Baltarusijoje prilygsta valstybėms, kur protrūkis baisiausias.

Baltarusijoje tyrimais patvirtinti iš viso 24 873 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, iš jų 967 – per pastarąją parą, antradienį pranešė Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija.

Taip pat pranešama, kad nuo gegužės 12 dienos pasveiko ir iš ligoninių buvo išrašyti 6974 pacientai, kuriems anksčiau buvo nustatyta COVID-19 infekcija. Gegužės 11 dieną jų buvo 6531.

Be to, Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iš viso šalyje atlikti 284 tūkst. 445 tyrimai dėl koronaviruso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.