Pasaulyje

2020.05.12 16:09

Popiežius ragina politikus daugiau lėšų skirti sveikatos priežiūrai

ELTA 2020.05.12 16:09

Pasauliui kovojant su koronaviruso pandemija, popiežius Pranciškus paragino politikus daugiau lėšų skirti sveikatos sistemai ir labiau vertinti čia dirbančius žmones.

„Daugelyje šalių pandemija išryškino ir sveikatos sistemos trūkumus, – sakė jis antradienį Tarptautinės slaugytojų dienos proga. – Todėl kreipiuosi į politinius lyderius visame pasaulyje, ragindamas juos investuoti į sveikatą – pagrindinį mūsų visų turtą, plėsti struktūras ir įdarbinti daugiau slaugytojų, kad visiems būtų garantuota derama priežiūra, paisant kiekvieno žmogaus orumo“.

Slaugytojai, medicinos seserys ir pribuvėjos turi teisę „būti labiau vertinamos ir labiau įtraukiamos į procesą, susijusį su atskirų žmonių ir visuomenės sveikata“, – kalbėjo 83-ejų pontifikas.

Jis reikalavo geresnių darbo sąlygų. „Kasdien girdime apie drąsos ir pasiaukojimo pavyzdžius sveikatos sistemoje (...)“, – tęsė jis.

Popiežius per koronakrizę reguliariai meldžiasi už žmones sveikatos įstaigose ir giria jų darbą. Italija yra labai smarkiai paveikta pandemijos. COVID-19 čia pražudė daugiau kaip 30 tūkst. žmonių. Ir Vatikane yra infekuotųjų, tačiau apie aukas čia nepranešama.