Pasaulyje

2020.05.12 15:43

Graikijos policija pranešė apie audringus migrantų protestus sulaikymo centre

BNS 2020.05.12 15:43

Šiaurės Graikijos policija pranešė, kad sulaikymo centre netoli Turkijos sienos esantys migrantai pradėjo įnirtingus protestus, kelioms savaitėms vėluojant jo prieglobsčio prašymų tvarkymui dėl koronaviruso pandemijos.

Pasak pareigūnų, protestuose taip pat dalyvavo nepilnamečiai, gyvenantys be suaugusiųjų palydos uždarame centre, kuriame šiuo metu yra maždaug 250 prieglobsčio prašytojų, Apie sužeistus asmenis nepranešama.

Prieglobsčio prašymų tvarkymo procedūras, kaip ir daugelio valstybinių tarnybų darbą, sutrikdė dėl COVID-19 pandemijos įvestos suvaržymo priemonės.

Graikijos valdžia visomis išgalėmis stengiasi susidoroti su migrantų iš Turkijos antplūdžiu sausumos pasienyje ir salose, kilusiu dar prieš įvedant karantiną.

Graikijos ir Turkijos pasienyje dvi savaites tvyrojo įtampa, Ankarai vasario pabaigoje paskelbus, kad ji nebetrukdys žmonėms mėginti pasiekti Europos Sąjungos teritoriją. Graikija pasienyje sutelkė policijos ir ginkluotąsias pajėgas, kad sustabdytų per sieną į šalį besiveržiančius migrantus. Į pagalbą graikams buvo atsiųsta ES sienų apsaugos agentūros „Frontex“ pajėgų.