Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.12 11:25

Baltarusių tinklaraštininkas ir ūkininkas žada dalyvauti prezidento rinkimuose

LRT.lt 2020.05.12 11:25

Gegužės 10 d. ūkininkas ir baltarusių tinklaraštininkas Jurijus Hantsevičius savo „Youtube“ kanale paskelbė ketinantis kandidatuoti į prezidentus, rašo Baltarusijos naujienų agentūra Lenkijoje „Belsat“.

Vaizdo žinutėje J. Hantsevičius išreiškė pasipiktinimą dėl prezidento Aliaksandro Lukašenkos vykdomos politikos.

„Jis pasisavino visas valdžios šakas. Neįmanoma laisvai reikšti savo nuomonės. Neįmanoma surengti taikius susirinkimus. Negalimi jokie pokyčiai. Visi baltarusiai jaučia baimę. Visi bijo prarasti darbą, todėl tyli. Jie aptaria problemas tik savo virtuvėse“, – teigia jis.

2019 m. J. Hantsevičius pradėjo rinkiminę kampaniją, kuri atkreipė dėmesį į beveik visų nepriklausomų žiniasklaidos priemonių dėmesį – į piketus jis atvažiuodavo traktoriumi, rinkimų kampanijos metu gatvėse jį lydėjo karvė ir ožka.

Norą kandidatuoti jau anksčiau išreiškė buvusi parlamento narė Hanna Kanapatskaya, Baltarusijos aukštųjų technologijų parko įkūrėjas Valerijus Tsapkala, opozicijos lyderis ir buvęs politinis kalinys Mikalai Statkevič.

A. Lukašenka, kuris yra pramintas paskutiniuoju Europos diktatoriumi, buvusiai sovietinei respublikai vadovauja nuo 1994 metų. Per tą laiką šalyje ne kartą įvyko rinkimai, kuriuos tarptautiniai stebėtojai pavadino nesąžiningais.

Gegužės 8 dieną Baltarusijos parlamentas nusprendė, kad rugpjūčio 9-ąją šalyje įvyks prezidento rinkimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi