Pasaulyje

2020.05.12 07:13

Naujausia informacija. Jungtinės Karalystės slaugos namuose – daugiau kaip 8 tūkst. su COVID-19 susijusių mirčių

BNS, ELTA, LRT.lt 2020.05.12 07:13

Jungtinėje Karalystėje veikiantys slaugos namai užfiksavo daugiau kaip 8 tūkst. su koronaviruso infekcija susijusių savo pacientų mirčių per dviejų mėnesių laikotarpį nuo kovo 2-osios iki gegužės 1-osios, antradienį pranešė valstybinis statistikos biuras. Tuo metu Rusija pakilo į antrąją vietą pasaulyje pagal užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių.

Putino atstovas Peskovas dėl koronaviruso paguldytas į ligoninę

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas žiniasklaidai Dmitrijus Peskovas dėl koronaviruso paguldytas į ligoninę. „Susirgau, gydausi“, – „Interfax“ sakė pats D. Peskovas.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Rusija pagal koronaviruso atvejų skaičių – antra pasaulyje. Iš viso šalyje užregistruota 232,2 tūkst. COVID-19 atvejų. Pirmoje vietoje pagal rodiklius išlieka Jungtinės Valstijos.

Rusijos skelbiamas mirtingumas nuo COVID-19 yra daug mažesnis palyginti su kitomis Europos šalimis, kurios smarkiai nukentėjo nuo pandemijos. Antradienio duomenimis, per praėjusią parą nuo COVID-19 Rusijoje mirė 107 žmonės, o iš viso užfiksuota 2 116 mirčių.

Atbaujinta 23.13

JAV viceprezidentas M. Pence'as „laikysis atstumo“ nuo D. Trumpo

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as, kurio atstovei spaudai buvo nustatyta koronaviruso infekcija COVID-19, nusprendė kelias dienas „laikytis atstumo“ nuo prezidento Donaldo Trumpo, antradienį pranešė Baltieji rūmai.

M. Pence'o atstovei Katie Miller koronaviruso infekcija buvo patvirtinta praeitą savaitę. COVID-19 taip pat susirgo vienas iš D. Trumpo aplinkos darbuotojų, karinių pajėgų narys.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Kayleigh McEnany sakė, kad M. Pence'as, vadovaujantis Baltųjų rūmų atsako į koronavirusą darbo grupei, „priėmė sprendimą kelias dienas laikytis atstumo“ nuo prezidento.

„Tiesiog norėčiau pabrėžti, kad tai jo asmeninis sprendimas, – nurodė K. McEnany. – Kiek dienų jis tai darys – šį sprendimą priims viceprezidentas.“

D. Trumpas pirmadienį sakė, kad vėliausias M. Pence'ui atliktas COVID-19 testas buvo neigiamas.

Atnaujinta 22.57

JAV demokratai pristatė naują 3 trln. dolerių pagalbos dėl COVID-19 pandemijos paketą

JAV demokratai antradienį pristatė naują 3 trln. dolerių (2,76 trln. eurų) atsako į koronaviruso krizę paketą – iki šiol didžiausias pastangas finansuoti valstijų ir vietos lygio planus kovai su pandemija bei skubiai išmokėti pašalpas milijonams nukentėjusių gyventojų.

Vadinamojo „Didvyrių įstatymo“ (Heroes Act) projektas buvo pateiktas Atstovų Rūmams. Demokratų dominuojami Kongreso žemieji rūmai dėl jo gali balsuoti jau ateinančią savaitę.

Tačiau šis planas iškart sulaukė pasipriešinimo iš Baltųjų rūmų ir Senato. Prezidentas Donaldas Trumpas ir Senato respublikonų vadovybė sakė, kad naujas krizinio finansavimo etapas kol kas nereikalingas.

Pastaraisiais mėnesiais Kongresas priėmė, o D. Trumpas pasirašė jau ne vieną atsako į pandemiją planą.

Tarp jų buvo kovą parengtas didžiulis 2,2 trln. dolerių (2 trln. eurų) pagalbos paketas, žinomas kaip Pagalbos, paramos ir ekonominio saugumo dėl koronaviruso įstatymas (CARES), taip pat 483 mlrd. dolerių (445 mlrd. eurų) priemonė, numatanti papildomą finansavimą populiariai paskolų smulkiajam verslui, smarkiai nukentėjusiam dėl karantino, programai.

Naujasis projektas, kurį Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) vadino „CARES 2“, numato išmokų nukentėjusiems antrąjį ratą – iki 6 tūkst. dolerių (5,52 tūkst eurų) vienam namų ūkiui. Tokiu būdu siekiama palengvinti naštą milijonams amerikiečių, dėl pandemijos netekusių darbo.

Be to, planuojama skirti lėšų sveikatos apsaugos darbuotojams ir gelbėtojams, išplėsti COVID-19 testavimą ir pastangas atsekti plitimo šaltinius, suteikti smulkiajam verslui daugiau galimybių pasiskolinti, didinti pagalbą neišgalintiems susimokėti už būstą ir sumažinti maisto nesaugumą skurstantiesiems.

N. Pelosi biuro išplatintame Atstovų Rūmų demokratų pranešime sakoma, kad buvo parengtas „drąsaus ir visapusiško atsako įstatymas, atitiksiantis iššūkį, keliamą šios pandemijos mūsų valstybei“.

Jungtinės Valstijos yra labiausiai COVID-19 pandemijos paveikta šalis: joje iki šiol nustatyta daugiau kaip 1,35 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o 81 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Atnaujinta 21.46

Jungtinėje Karalystėje veikiantys slaugos namai užfiksavo daugiau kaip 8 tūkst. su koronaviruso infekcija susijusių savo pacientų mirčių per dviejų mėnesių laikotarpį nuo kovo 2-osios iki gegužės 1-osios, antradienį pranešė valstybinis statistikos biuras.

JK Nacionalinės statistikos biuras nurodė, kad per šį laikotarpį Anglijos ir Velso slaugos namuose užregistruota 8 312 atvejų, kai pacientų mirties liudijime būdavo paminima koronaviruso infekcija COVID-19. Į šį skaičių nepatenka duomenys iš Škotijos ir Šiaurės Airijos – ten tokių atvejų užfiksuota dar keli šimtai.

Anglijoje ir Velse iki gegužės 1-osios užregistruotos iš viso 35 044 su koronavirusu susijusios mirtys.

Šis skaičius yra didesnis nei oficialiai paskelbtas vyriausybės; pastarasis pirmadienį buvo 32 065. Į vyriausybės skelbiamus duomenis neįtraukiami pacientų mirties atvejai, kai COVID-19 tik įtariama, bet nėra patvirtinta testais.

Britanijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių ligoninėse ir kitur pradeda mažėti. Statistikos biuro sveikatos apsaugos duomenų analizių skyriaus vadovas Nickas Stripe'as sakė, kad per savaitę užregistruojamų mirčių skaičius mažėja, bet tebėra gerokai didesnis negu įprasta šiuo metų laiku.

Atnaujinta 20.39

Borrellis: dėl COVID-19 pandemijos ES turės persvarstyti gynybos biudžetą

Europos Sąjunga bus priversta iš naujo svarstyti Bendrijos gynybos finansavimo klausimą, bet blokas privalės stiprinti savo gynybą, atsižvelgdamas į dabartinę padėtį, antradienį pareiškė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

„Esame priversti visiškai pakeisti savo požiūrį į finansavimo perspektyvas, nes pas mus susiklostė naujas, visiškai kitoks scenarijus. Tikiuosi, kad esant tokiai padėčiai ištekliai, skiriami gynybai, politikai saugumo srityje, nesumažės“, – pažymėjo jis, atsakydamas į klausimą apie koronaviruso pandemijos ekonominių padarinių ES gynybos biudžetui.

J. Borrellis paaiškino, kad COVID-19 tapo nauja grėsme Bendrijai, todėl blokui būtina imtis reikšmingesnių priemonių gynybos ir saugumo srityje. Pasak jo, pasauliui reikalinga stipresnė Europa, bet daugiau detalių apie planuojamas iniciatyvas neatskleidė, nurodęs, kad darbas šia kryptimi tebevyksta.

Atnaujinta 20.17

Vokietijoje COVID-19 aukų skaičius padidėjo iki 7585

Vokietijoje, naujais duomenimis, naujasis koronavirusas patvirtintas daugiau kaip 170900 žmonių. Mažiausiai 7585 infekuotieji mirė. Tai rodo agentūros dpa surinkti duomenys iš visų žemių.

Viruso reprodukcinis skaičius, Roberto Kocho instituto (RKI) pirmadienio duomenimis, yra 1,07. Tai reiškia, kad kiekvienas infekuotas asmuo užkrečia daugiau nei vieną kitą asmenį. RKI ne kartą pažymėjo, kad pandemija ims slopti, kai šis rodiklis ilgą laiką bus mažesnis už 1.

RKI skaičiavimu, Vokietijoje nuo viruso pasveiko 147200 žmonių. Tačiau ir Vokietijoje, kaip ir kitose šalyse, anot ekspertų, tikrieji užsikrėtimų skaičiai gali būti didesni.

Atnaujinta 19.34

JAV vyriausybės patarėjas: Covid-19 aukų skaičius gali būti didesnis nei iki šiol skelbta

Žinomas amerikiečių imunulogas ir JAV vyriausybės patarėjas Anthony‘is Faucis sako, kad koronaviruso pandemija šalyje galėjo nusinešti daugiau žmonių gyvybių nei iki šiol skelbta. Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV iki šiol patvirtinta 1,3 mln. infekcijos atvejų ir daugiau kaip 80 000 mirčių. Tačiau A. Faucis antradienį per klausymus Senate vaizdo ryšiu sakė, kad tikrasis aukų skaičius veikiausiai yra dar didesnis. Gali būti žmonių, kurie nuo koronaviruso padarinių mirė namuose ir į oficialią statistiką nebuvo įtraukti, sakė jis.

A. Faucis įspėjo pernelyg greitai neatšaukti ribojimų, paskelbtų dėl koronaviruso plitimo. „Tai tikrai gali turėti rimtų padarinių“, - pabrėžė jis. Vyriausybė labai apdairiai parengė direktyvas dėl laipsniško dalies viešojo gyvenimo atvėrimo valstijose. Tačiau jei atskiri žingsniai bus praleisti ir suvaržymai atlaisvinti skubotai, esą galimi tolesni viruso proveržiai.

A. Faucis kartu įspėjo, kad rudenį galima antroji koronaviruso banga. Jis teigė tikįs, kad dėl testavimo pajėgumų ir panašių priemonių į situaciją bus galima reaguoti geriau. A. Faucis taip pat įspėjo, kad nebus taip, kad virusas tiesiog išnyks. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pandemijos pradžioje tai nuolat tvirtino.

Virusu užsikrėtus aukštams Baltųjų rūmų darbuotojui, A. Faucis atsargumo sumetimais izoliavosi ir su senatoriais bendravo vaizdo ryšiu.

Atnaujinta 19.29

JAV gimusi Maria Branyas koronavirusu užsikrėtė balandį senelių globos įstaigoje Olote, kur ji gyvena pastaruosius 20 metų.

„Ji išgyveno ligą ir dabar jaučiasi gerai. Praėjusią savaitę moteriai atliktas testas, rezultatas neigiamas“, – teigė slaugos namų atstovė ir pridūrė, kad senolei pasireiškė nesunkūs ligos simptomai.

Kai M. Branyas buvo vaikas, ji taip pat įveikė ispaniškąjį gripą, kuris sukėlė pražūtingiausią XX amžiaus pandemiją.

Moteris gimė 1907 metais San Fransiske, kur iš šiaurinės Ispanijos kilęs jos tėvas dirbo žurnalistu. Pirmojo pasaulinio karo metu M. Branyas su šeima persikėlė gyventi į Ispaniją.

Atnaujinta 18.30

Ispanija griežtins atvykimo iš Šengeno zonos kontrolę, taikys karantinavimą

Ispanija griežčiau kontroliuos atvykstančius iš Europos Šengeno zonos šalių ir įves privalomą 14 dienų karantiną keliautojams, siekiant išvengti įvežtinių koronaviruso atvejų, antradienį pranešė vyriausybė.

Abi šios priemonės įsigalios nuo penktadienio ir galios iki gegužės 24 dienos, kai bus atšaukta nepaprastoji padėtis. Jeigu nepaprastoji padėtis bus pratęsta, tokia tvarka galios ilgiau, sakoma oficialiame vyriausybės biuletenyje. Plačiau apie tai – čia.

Atnaujinta 18.20

Baltarusijoje COVID-19 aukų skaičius išaugo iki 142

Baltarusijos sveikatos ministerija antradienį pranešė, kad šalyje pasveiko 6794 naujuoju koronavirusu užsikrėtę asmenys. Iš viso COVID-19 patvirtintas 24873 gyventojams, informuoja naujienų agentūra „BelTA“.

Ministerijos duomenimis, 142 pacientai mirė. Visi jie turėjo gretutinių ligų. 38 Baltarusijos laboratorijose atlikti 284 445 tyrimai.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį telefonu kalbėjosi su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generaliniu sekretoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusasu. Pokalbį inicijavo PSO vadovybė.

Minsko duomenimis, PSO vadovas teiravosi apie situaciją Baltarusijoje ir ar jai reikalinga PSO parama. A. Lukašenka papasakojo apie sveikatos sistemos darbą, strategiją ir taktiką, kurią Baltarusija pasirinko kovai su viruso plitimu. Baltarusija esą užsibrėžė tikslą kovoti dėl kiekvienos gyvybės ir neleisti didėti mirštamumui.

PSO vadovas konstatavo, kad kiekviena šalis per pandemiją pati renkasi, kaip reaguoti. Vieningų nurodymų ir taisyklių esą nėra. Taip pat buvo kalbama apie PSO ekspertų misiją Baltarusijoje. A. Lukašenka padėkojo už ekspertų darbą. PSO vadovas savo ruožtu padėkojo už ekspertų priėmimą ir sudarytas darbo sąlygas.

Atnaujinta 17.04

Turkijos oro uostuose nuo birželio visi keleiviai bus tikrinami dėl koronaviruso

Turkija, atnaujindama tarptautinį oro susiekimą nuo birželio įves privalomą visų atvykstančių užsieniečių ir grįžtančių jos piliečių tikrinimą dėl koronaviruso pačiuose oro uostuose, pranešė Turkijos leidinys „Airport Haber“, cituodamas kultūros ir turizmo ministrą.

Atnaujinta 16.17

JK nuo koronaviruso mirė keleivio apkosėta geležinkelio darbuotoja

Didžiojoje Britanijoje nuo COVID-19 infekcijos mirė geležinkelio stoties darbuotoja, kurią apspjaudęs ir apkosėjęs žmogus tvirtino sergąs koronavirusu, antradienį pranešė profesinė sąjunga. Transporto sistemos darbuotojų profesinė sąjunga TSSA nurodė, kad 47 metų Belly Mujinga virusu užsikrėtė kartu su kolega, praėjus kelioms dienoms po to, kai kovo 22 dieną pora buvo užpulta Viktorijos stotyje Londone.

Atnaujinta 15.28

Vokietijoje per 24 valandas užregistruota daugiau kaip 900 naujų atvejų

Vokietija antradienį pranešė apie 933 naujus koronaviruso atvejus šalyje, skelbia CNN. Tai – dramatiškas šuolis, palyginus su 357 ligos atvejais, apie kuriuos buvo pranešta vos dieną prieš. Iš viso šalyje užregistruota 170,5 tūkst. atvejų šalyje.

Roberto Kocho institutas praneša, kad COVID-19 plitimo lygis pastarąsias tris dienas Vokietijoje buvo didesnis nei 1. Šis rodiklis reiškia, kad vidutiniškai vienas užsikrėtęs asmuo užkrečia dar vieną asmenį.

Berlynas skelbia, kad užkrato plitimas gerokai paspartėjo, ir ekspertai sako, kad epidemija gali atsinaujinti. Restoranus pirmoji atidarė viena šiaurinė Vokietijos žemė, kur užsikrėtimų mažiausia – ji pasinaudojo teise spręsti pati. Bet šalyje užkrečiamumo rodiklis nuo žemumų pašoko kone dvigubai – virusas vėl plinta. Pasak kritikų, kanclerės ir žemių vadovų susitarimas ydingas, gresia nauja banga. Mat vėl įvesti karantiną paliekama vietos valdžiai, o ji nebūtinai pajėgi aptikti protrūkius.

Atnaujinta 14.46

Žada švelninti Vokietijos–Prancūzijos sienos kontrolę

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas aptarė galimybę švelninti šalių pasienyje taikomus apribojimus, pranešė Vokietijos žiniasklaidos priemonės.

Abu lyderiai siekia sprendimo, kuris vienodai galiotų ir Vokietijos, ir Prancūzijos piliečiams, o, geriausiu atveju, ir už šių šalių ribų, antradienį teigė žiniasklaidos startuolio „Pioneer“ žurnalistas Michaelis Broeckeris.

Atnaujinta 13.16

Slovėnija oficialiai atšaukė skrydžių draudimą

Po 8 savaites trukusio skrydžių draudimo, Slovėnija antradienį leido atnaujinti tarptautinius keleivinius skrydžius, tačiau kol kas skrydžiai nebus vykdomi dėl kitose šalyse įvestų griežtų karantino priemonių.

Atnaujinta 13.02

Uhanas rengia planus, kaip ištirti visus 11 milijonų gyventojų

Kinijos miestas Uhanas, kuriame ir prasidėjo koronaviruso pandemija, rengia planus, kaip ištirti visus 11 milijonų gyventojų dėl COVID-19. Uhano rajonams liepta pateikti idėjas, kaip būtų galima per 10 dienų atlikti testus. Kinijai iš esmės pavyko suvaldyti užkrato plitimą, tačiau po to, kai pirmadienį buvo pranešta apie 17 naujų atvejų, iš kurių 6 – Uhano mieste, baiminamasi dėl antrosios COVID-19 bangos. Prieš tai naujų atvejų Uhane nebuvo užfiksuota nuo balandžio 3-iosios.

Atnaujinta 12.58

Rusijoje užfiksuota per 10 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Rusijos pareigūnams antradienį pradėjus palaipsniui švelninti karantino priemones, šalyje per praėjusią parą užfiksuota per 10 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų. Kaip rodo oficialiai Vyriausybės skelbiami duomenys, per praėjusią parą patvirtinti dar 10 899 užsikrėtimo atvejai, o bendras skaičius pasiekė 232 243. Rusija dabar yra viena iš keturių pasaulio valstybių, užregistravusių daugiausia užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Atnaujinta 11.25

Visi į Ispaniją atvyksiantys asmenys privalės 14 dienų karantinuotis

Asmenys, atvyksiantys į Ispaniją iš užsienio, privalės 14 dienų karantinuotis, antradienį paskelbė šalies Vyriausybė. Taip bus siekiama sulėtinti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą. Ši priemonė galios nuo penktadienio iki tol, kol nesibaigs nepaprastoji padėtis. Šiuo metu planuojama, kad nepaprastoji padėtis turėtų baigtis gegužės 24-ąją, bet ji gali būti pratęsta.

Atnaujinta 11.25

Estijoje per parą nustatyti penki nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą nustatyti penki nauji užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 atvejai, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas. Iš 1 018 praėjusią parą atliktų SARS-CoV-2 testų penkių (0,5 proc.) rezultatai buvo teigiami. Antradienio ryto duomenimis, Estijos ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 gydomi 48 pacientai. Penkiems iš jų prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Iš viso iš ligoninių išrašyta 280 pacientų. Bendrai Estijoje nuo COVID-19 pasveiko 1 275 žmonės. Naujų mirties atvejų pastarąją parą neužregistruota. Nuo epidemijos pradžios šalyje nuo COVID-19 mirė 61 žmogu

Atnaujinta 10.58

Latvijoje – keturi nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą buvo užfiksuoti keturi nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, o du trečdaliai visų užsikrėtusiųjų jau yra pasveikę, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras. Bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje siekia 950, o iš viso atlikti 79 047 COVID-19 testai. 627 asmenys jau pasveiko, 18 – mirė. Iš 30 ligoninėse gydomų žmonių dviejų būklė yra sunki. Iš gydymo įstaigų išrašyti 111 COVID-19 pacientai.

Atnaujinta 10.27

Norvegijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiaus padidėjo iki 8 135

Norvegijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 29 – iki 8 135. Tai antradienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas. Pirmadienį buvo pranešta apie 8 106 infekuotuosius. Dvi pastarąsias savaites užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir nesiekė 50 infekuotųjų per parą. Naujausiais duomenimis, šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 224 žmonės, šiuo metu ligoninėse gydomi 58 pacientai.

Atnaujinta 10.24

Singapūre švelninamas dėl COVID-19 įvestas karantinas

Singapūro gyventojai nuo antradienio galės apsilankyti pas kirpėją ar mėgstamiausioje kepykloje, vyriausybei pradėjus švelninti dėl koronaviruso pandemijos įvestus suvaržymus, likus trims savaitėms iki numatytos dalinio karantino pabaigos.

Atnaujinta 10.23

Ukrainoje nuo COVID-19 mirė dar 17 žmonių

Ukrainoje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė dar 17 žmonių, tačiau naujų susirgimo atvejų skaičius jau antrą dieną iš eilės mažėja ir neviršija 500, rodo antradienį paskelbti Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys. Iki antradienio ryto koronavirusinė infekcija buvo patvirtinta dar 375 žmonėms, o ankstesnę dieną – 416.

Atnaujinta 10.22

Prancūzijos kariškiai ardo koronaviruso pacientams įrengtą lauko ligoninę

Prancūzijos kariškiai pirmadienį pradėjo ardyti per koronaviruso epidemijos piką įrengtą lauko ligoninę, o dalis joje buvusių intensyviosios terapijos lovų bus nuskraidintos į Majoto salą Indijos vandenyne. Lauko ligoninė Miulūzo mieste buvo įrengta, kai rytų Prancūzija susidūrė su grėsme, kad jos gydymo įstaigų intensyviosios terapijos skyriai gali nesusidoroti su koronaviruso infekcijos COVID-19 pacientų antplūdžiu. Tai pirmasis atvejis, kai Prancūzijoje taikos metu buvo įrengta karo lauko ligoninė.

Atnaujinta 10.21

Leido laikinai nacionalizuoti nuo COVID-19 krizės nukentėjusias įmones

Europos Komisija leido Europos Sąjungos narių vyriausybėms rekapitalizuoti nuo koronaviruso pandemijos krizės smarkiai nukentėjusias strategiškai svarbias įmones, o tai reiškia jų laikinojo nacionalizavimo ar valstybės įtakos didinimo jų valdyme leidimą, teigia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.

Atnaujinta 10.18

Pietų Korėjoje patvirtinti 27 nauji COVID-19 atvejai

Pietų Korėja antradienį pranešė, kad per praėjusią parą šalyje buvo patvirtinti 27 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai. Šalyje užregistruoti 10 936 užsikrėtimo ir 258 mirties atvejai. Su atvykimais iš užsienio siejami mažiausiai 1 138 užsikrėtimo atvejai, tačiau jų sumažėjo po to, kai šalis balandį sustiprino sienų kontrolę, įvesdama dviejų savaičių karantiną visiems keleiviams, atvykstantiems iš kitų šalių.

Atnaujinta 08.22

Latvijoje leista organizuoti viešus ir privačius renginius grupėms iki 25 žmonių

Latvijoje nuo antradienio leidžiama organizuoti renginius, kuriuose dalyvaus iki 25 asmenų.

Uždarose patalpose toks renginys gali vykti ne ilgiau kaip tris valandas, o lauke organizuojamų renginių trukmė neribojama.

Leidžiama organizuoti viešus ir privačius renginius, piketus, mitingus, susirinkimus, eitynes ir religinius renginius, su sąlyga, kad jų metu dalyviai galės laikytis dviejų metrų atstumu vienas nuo kito, taip pat bus paisoma kitų epidemiologų nustatytų suvaržymų.

Renginių organizatoriai turi užtikrinti, kad dalyviai laikytųsi atstumo vienas nuo kito, taip pat pasirūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis.

Atnaujinta 08.20

Trumpas teigia ribosiąs kontaktą su Pence`u dėl koronaviruso grėsmės

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį teigė, kad viceprezidentui Mike`ui Pence`ui atlikto tyrimo dėl COVID-19 rezultatai buvo neigiami. Nepaisant to, prezidentas žada kurį laiką riboti kontaktą su M. Pence`u. D. Trumpas taip pat užsiminė, kad M. Pence`as laikėsi karantino po to, kai jo spaudos sekretorei Katie Miller buvo patvirtint COVID-19 liga, tačiau to jis nepasakė tiesiogiai.

„Sakyčiau, kad mes su juo apie tai pakalbėsime“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė D. Trumpas, šiems paklausus, ar prezidentas ketina riboti kontaktą su M. Pence`u.

„Per karantino laikotarpį tikriausiai susitiksim, – teigė jis. – Nemačiau jo nuo to laiko.“

Atnaujinta 08.15

Indijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 70 tūkst,

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 3 604 ir antradienio rytą pasiekė 70 756. Kaip pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija, nuo infekcijos mirusių žmonių skaičius išaugo 87 ir dabar sudaro 2 293.

Ministerijos duomenimis, šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 46 008 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 22 455 žmonės pasveiko.

Atnaujinta 07.13

Po savaitgalio šuolio Kinijoje nenustatyta naujų neįvežtinių COVID-19 atvejų

Kinija antradienį pranešė nenustačiusi naujų neįvežtinių koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų po to, kai dvi dienas iš eilės registravo dviženklį naujų atvejų skaičių, o toks augimas pakurstė nuogąstavimus dėl antros susirgimų bangos.

Kinijai iš esmės pavyko suvaldyti užkrato plitimą, tačiau grėsmė neišnyko ir būgštaujama, kad nauja banga pakirstų šalies pastangas vėl užkurti pandemijos paralyžiuotą ekonomiką.

Praėjusį savaitgalį naujų COVID-19 atvejų buvo nustatyta Uhano mieste, kuriame praėjusių metų pabaigoje pirmiausia pasirodė koronavirusas. Tuo metu šiaurės rytiniame Šulano mieste sekmadienį buvo įvestas karantinas, kai čia taip pat buvo užregistruoti keli nauji koronaviruso infekcijos atvejai.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo