Pasaulyje

2020.05.11 15:51

Kinija nusitaikė į užsienio architektūros kopijas – draus „svetimų“ pastatų statybas

LRT.lt 2020.05.11 15:51

Nuo Anglijos miestelių, Alpių kaimų iki Eifelio bokšto – užsienio architektūrų kopijas galima išvysti visoje Kinijoje. Tačiau dabar Vyriausybė nusprendė imtis priemonių – bus draudžiama statyti naujas pastatų klastotes, rašo BBC.

Vyriausybės pareiškime sakoma, kad „plagiatai, imitacijos ir dizaino kopijos“ naujose viešose vietose bus draudžiamos. Taip pat rašoma, kad pastatai „atskleidžia miesto kultūrą“, todėl „dideli, keisti svetimų šalių“ pastatų dizainai turėtų būti ribojami.

Kaip rašo „Global Times“, „netikros, niekingos užsienio pastatų versijos“ pasirodo „daugelyje trečiosios ir ketvirtosios pakopos Kinijos miestų“. Vyriausybė nenurodė, kas nutiks esamiems „svetimiems“ pastatams, tačiau užsimena, kad bus vykdomi „miestų patikrinimai“.

Balandžio 27 d. pranešime, kuris buvo paviešintas tik šią savaitę, stadionai, parodų centrai, muziejai ir teatrai išskiriami kaip viešosios įstaigos, kuriose ypač svarbu uždrausti plagiavimą.

„Miesto konstrukcijos yra miesto išorinio įvaizdžio ir vidinės dvasios derinys, atskleidžiantis miesto kultūrą“, – sakoma Vyriausybės pranešime.

Šis Pekino valdžios užmojis buvo palankiai įvertintas internautų. Daugelis jų rašė, kad „draudimas yra puikus“ ir taip būtų apsaugota istorinė architektūra.

2013 m. BBC apsilankė „Thames Town“ – Anglijos miesto kopijoje, Songjiango mieste, Šanchajuje. Mieste yra vingiuotos gatvės, viduramžių susitikimų salė, net Britanijos premjero Winstono Churchillio skulptūra, kuri buvo itin populiari vestuvinių fotosesijų vieta.

„Paprastai, jei norite pamatyti svetimus pastatus, turite vykti į užsienį. Bet jei mes juos importuosime į Kiniją, žmonės galės sutaupyti pinigų“, – BBC tąsyk pasakojo praeivis.

Kinija nėra vienintelė šalis, kuri skolinasi ar kopijuoja kitų šalių architektūrą. Las Vegase, JAV, galima rasti Eifelio bokštą ir Venecijos kanalus. Tailande taip pat yra pastatų, imituojančių Italijos ar anglų kaimus. Visa tai daugiausiai skirta vidaus turistams.