Pasaulyje

2020.05.11 12:35

Kartu su Lukašenka prezidento rinkimuose žada dalyvauti ir „Hi-Tech“ parko įkūrėjas

LRT.lt 2020.05.11 12:35

Aukštųjų technologijų parko (HTP) įkūrėjas Valerijus Tsapkala pareiškė ketinantis dalyvauti 2020 m. Baltarusijos prezidento rinkimuose. Apie tai verslininkas parašė savo „Facebook“ paskyroje, skelbia Baltarusijos naujienų agentūra Lenkijoje „Belsat“.

V. Tsapkalos nuomone, Baltarusija neišnaudojo laiko – ketvirtį amžiaus nevystė plėtros. „Aš nusprendžiau kandidatuoti į Baltarusijos prezidento postą. Aš tam turiu pakankamai vadybinės ir gyvenimiškos patirties. Turėdamas rimtų kontaktų politiniuose ir verslo sluoksniuose visame pasaulyje, galėsiu juos panaudoti Baltarusijos žmonių labui.

Sukūręs Aukštųjų technologijų parką, aš parodžiau tiek Baltarusijai, tiek pasauliui, kad mūsų žmonės gali būti tokie pat protingi, kūrybingi ir iniciatyvūs kaip amerikiečiai, anglai, japonai, korėjiečiai ir kitos tautos “, – rašė V. Tsapkala.

Praėjusiais metais dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, jog planuoja dalyvauti 2020 metais įvyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Pasiūlysiu savo kandidatūrą šiuose rinkimuose, tačiau jeigu jausiu, kad jūs kategoriškai tam nepritariate, tuomet, žinoma, aš pergyvensiu, tačiau bet kuriuo atveju, jūs mano kandidatūrą turėsite atmesti per rinkimus“, – tąkart pareiškė jis Minske žurnalistams.

A. Lukašenka, kuris yra pramintas paskutiniuoju Europos diktatoriumi, buvusiai sovietinei respublikai vadovauja nuo 1994 metų. Per tą laiką šalyje ne kartą įvyko rinkimai, kuriuos tarptautiniai stebėtojai pavadino nesąžiningais.

V. Tsapkala gimė 1965 m. vasario mėn. Hrodnos regione. 1997–2002 m. jis dirbo Baltarusijos ambasadoriumi JAV ir Meksikoje. 2005–2017 m. buvo Aukštųjų technologijų parko direktorius, taip pat Baltarusijos aukštųjų technologijų parko iniciatorius ir įkūrėjas. Jis yra tarptautinės teisės mokslų daktaras.