Pasaulyje

2020.05.10 20:40

Pasaulis neskuba atlaisvinti karantino suvaržymų – tai padarius, užsikrėtimų vėl daugėja

Pietų Korėjos prezidentas perspėja apie naują viruso bangą, kai plečiantis naujam židiniui pasilinksminimo įstaigose, šiandien fiksuota daugiausiai naujų atvejų per mėnesį. Kinijoje po mėnesio užkratas grįžo į Uhaną.

Dalis Irano uždaroma antrąkart po naujo atvejų ir mirčių šuolio. Pakistanas atsidaro virusui plintant, nes nebeatlaiko smūgio ekonomikai. Amerikoje buvęs prezidentas Barackas Obama Donaldo Trampo pastangas pavadino katastrofa, o visi trys svarbiausi kovos su koronavirusu pareigūnai karantinuojasi.

Žinios. Šūkį „likite namie“ keičia „likite budrūs“: atšaukiant draudimus netyla ir perspėjimai apie antrąją bangą

Kinijos komunistų valdžia, spaudžiant pasauliui, kaip reta, pripažino epidemijų kontrolės spragas.

Bet vos prieš tris dienas visa šalis paskelbta mažos rizikos zona, o šiandien pirmasis atvejis Uhane po penkių savaičių – senolis, nuo sausio nėjęs į miestą ir simptomų neturėjęs. O Šulano miestas uždaromas bijant antros bangos, kai niekur nekeliavusi moteris užkrėtė 10 žmonių.

Ir Pietų Korėja, tapusi pavyzdžiu, kaip suvaldyti protrūkį, baiminasi naujos bangos – Seulas ir aplinkinė provincija uždarė visus barus ir naktinius klubus, kai vienas užsikrėtęs asmuo juose užkrėtė dar bent 50. Iš viso kontaktą galėjo turėti per 7 tūkstančius. Prezidentas sako: kova truks ilgai, bet ir užsidarymo žala milžiniška.

„Kol nebaigta, tol ir nebaigta. Padidinto budrumo laikydamiesi iki galo, niekada negalime atsipalaiduoti dėl pandemijos prevencijos“, – teigia Moon Jae-inas.

Smarkiai nukentėjusiame Irane užvakar atnaujintos penktadienio pamaldos. Karantinas sušvelnintas jau prieš mėnesį, ekonomiką ir taip smaugia Amerikos sankcijos. Bet užsikrėtimų vėl sparčiai daugėja: vakar naujų atvejų buvo pusantro tūkstančio, dukart daugiau negu prieš savaitę. Gyvenimas kainuoja, sako iraniečiai, tenka dirbti.

Manau, gal tik pusė laikosi medikų nurodymų. Žmonėms arba nerūpi, arba stinga kantrybės dėvėti kaukę ir jų laikytis.

Turgūs pilni kaimyniniame Pakistane, kai penkta pagal gyventojų skaičių šalis vakar atverta. Ir ne todėl, kad protrūkis suvaldytas. Ir šiaip kritikuojamas dėl prasto atsako, premjeras paskelbė apie naujų atvejų rekordą, bet čia pat pripažino, kad Vyriausybė tiesiog nebeišgali remti milijonų. Daugelis nuo kovo išleido visas santaupas.

Kanadoje Monrealis antrąkart atideda atsivėrimo datą. Premjeras sako, kad per spartus švelninimas gali baigtis nauju užsidarymu dar vasarą.

„Mes dar ne atsigavimo etape. Mes netgi dar ne visai pradedame įsijungimo etapą. Mes vis dar pavojaus etape, kur žmonėms reikia visos paramos, kad toliau liktų namie“, – teigia Kanados premjeras Justinas Trudeau.

Kai beveik visos valstijos Amerikoje skelbia apie planus atsidaryti virusui tik plintant, nutekintas garso įrašas, kur buvęs prezidentas Barackas Obama, šiaip jau vengiantis kištis į politiką,

Jis įpėdinio pastangas vadina visiškai chaotiška katastrofa, kur vyriausybę persmelkė rūpinimasis, tik ką išpešti sau.

Ir administracijoje trys svarbiausi kovos su koronavirusu pareigūnai – karantinuojasi. Infekcinių ligų instituto vadovas, Ligų kontrolės ir prevencijos centrų vadovas ir Vaistų tarnybos vadovas – visi priklausė viceprezidento vadovaujamai koordinacinei grupei, o jos posėdžiuose dalyvavo užsikrėtusi viceprezidento Mike`o Pense`o atstovė spaudai.