Pasaulyje

2015.10.26 13:43

Ukrainos separatistai paaiškino, kodėl išvarė „Gydytojus be sienų“

BNS2015.10.26 13:43

Prorusiški separatistai Ukrainos rytinėje Donecko srityje sekmadienį paaiškino savo sprendimą uždrausti labdaringai medicinos organizacijai „Gydytojai be sienų“ (Medecins Sans Frontieres, MSF) dirbti jų kontroliuojamose teritorijose, nes ta grupė esą šnipinėjo ir įvykdė kitų nusikaltimų.

Nobelio taikos premija apdovanotos organizacijos medikai praeitą savaitę buvo išvaryti iš karo nuniokoto regiono kartu su devyniomis kitomis Vakarų šalių pagalbos grupėmis dėl neįvardytų priežasčių.

Tačiau sekmadienį vadinamosios Donecko liaudies respublikos oficialusis naujienų portalas paskelbė, kad MSF buvo išvaryta dėl „šnipinėjimo“ ir kitokios ardomosios veiklos.

Ženevoje įsikūrusi organizacija „rinko duomenis apie mūsų gynybą, taip pat vykdė psichologinius mokymus fronto rajonuose, kurie smarkiai sutrikdė vietos gyventojus“, pareiškė separatistai.

MSF operacijų direktorius Bartas Janssensas perspėjo, kad šis draudimas neigiamai paveik sveikatos apsaugos būklę tame regione ir ragino Donecko valdžią persigalvoti.

„Esame nepaprastai susirūpinę. MSF yra didžiausia žaidėja regione, o dabar mes turėsime liautis gydyti žmones“, – B. Janssensas sakė telefonu naujienų agentūrai AFP.

„Tai dramatiškas sprendimas“, – pridūrė jis.

Donecko separatistai penktadienį taip pat uždarė lauko ligonines, vadovaujamas Jungtinių Tautų agentūrų, tokių kaip Pasaulinė maisto programa (WFP).

Tačiau jie leido tęsti veiklą Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus Komitetui ir Čekijos nevyriausybinei organizacijai „Človek v tisni“ (People in Need, PIN), kurios taip pat anksčiau buvo patekusios į separatistų tyrėjų akiratį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt