Pasaulyje

2020.05.10 16:21

Honkongui minint Motinos dieną riaušių policija vaikė protestuotojus prekybos centruose

BNS2020.05.10 16:21

Riaušių policija sekmadienį vaikė protestuotojus Honkongo prekybos centruose, prodemokratinio judėjimo aktyvistams Motinos dienos proga surengus improvizuotus mitingus, per kuriuos reikalavo nepriklausomybės nuo Pekino ir nepopuliarios miesto lyderės atsistatydinimo.

Pusiau autonominį Kinijos miestą pernai purtė septynis mėnesius trukę ir neretai į smurtą peraugdavę demokratijos šalininkų protestai. Per tas demonstracijas į gatves išeidavo milijonai žmonių.

Dėl masinių areštų ir koronaviruso pandemijos Honkonge įsivyravo trapi ramybė.

Tačiau šiam tarptautiniam finansų centrui sėkmingai kovojant su COVID-19 epidemija, pastarąsias dvi savaites jame vėl vyko pavieniai protestai.

Sekmadienio popietę mažiausiai aštuoniuose prekybos centruose kilo nedidelės demonstracijos, o riaušių policija skubėjo vaikyti skandavusių aktyvistų ir pirkėjų minias.

Pareigūnų grupės stabdė ir tikrino žmones, buvo sulaikyti mažiausiai trys asmenys.

Tiesioginėse transliacijose taip pat matyti, kaip policininkai išrašo 2 tūkst. Honkongo dolerių (235 eurų) baudas asmenims, kurie tariamai pažeidė laikiną viruso prevencijos režimą, draudžiantį viešumoje rinktis daugiau nei aštuoniems žmonėms.

Honkongui sekmadienį švenčiant amerikietišką Motinos dieną, protestuotojų interneto grupės pasinaudojo proga padidinti spaudimą miesto lyderei Carrie Lam – Pekino paskirtai lojalistei.

Pernykščių protestų pradžioje C. Lam lygino save su įpykusia motina, o protestavusios honkongiečius – su dėmesio reikalaujančiais vaikais. Tokie jos komentarai tuomet tik šliūkštelėjo alyvos į ugnį ir dar labiau suerzino visuomenę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt