Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.10 15:00

Venesuelos lyderis pareiškė, kad suimti dar trys asmenys, siejami su bandymu įsiveržti

ELTA 2020.05.10 15:00

Šeštadienį buvo suimti trys įtariami samdiniai, siejami su bandymu „įsiveržti“ į Venesuelą, paskelbė prezidentas Nicolasas Maduras. Bendras suimtųjų skaičius pasiekė 34.

„Šiandien suėmėme dar tris samdinius... Atidžiai ieškome visų dalyvavusiųjų, sučiupsime juos visus“, – televizijoje transliuotame kreipimesi sakė N. Maduras.

Nepavykusio įsiveržimo, kurį Venesuelos lyderis palygino su 1961-ųjų Kiaulių įlankos invazija, metu gegužės pradžioje samdiniai bandė patekti į Makuto miestelį, valandos atstumu nutolusį nuo sostinės Karakaso.

Tarp suimtųjų – du buvę JAV kariai, 34-erių Luke‘as Denmanas ir 41-erių Airanas Berry‘is. Jiems pareikšti kaltinimai „terorizmu, sąmokslu, neteisėta karo ginklų prekyba ir (nusikalstamu) susivienijimu“. Jiems gresia nuo 25 iki 30 metų kalėjimo.

Visi kiti suimtieji yra Venesuelos piliečiai.

N. Maduro vyriausybė teigia, kad plano tikslas buvo jį nuversti, taip sudarant galimybes opozicijos lyderiui Juanui Guaido, kurį teisėtu prezidentu pripažįsta JAV ir daugybė kitų valstybių, perimti šalies valdymą.

N. Maduro keletą kartų pareiškė, kad operacijoje dalyvavo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, o J. Guaido buvo jo bendrininkas.

D. Trumpas mestus kaltinimus atkakliai neigia.

Nepaisant N. Maduro žodinių atakų prieš J. Guaido, jam jokie kaltinimai nebuvo pareikšti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi