Pasaulyje

2020.05.10 11:21

Baltarusijoje sulaikytas tinklaraštininkas planuoja dalyvauti prezidento rinkimuose

BNS2020.05.10 11:21

Baltarusių tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis, kuris šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Gomelyje, nusprendė dalyvauti šalies prezidento rinkimuose, šeštadienį pranešė vietos žmogaus teisių grupė „Viasna“.

Kalėjime S. Tichanovskis „sužinojo apie šalies prezidento rinkimų paskelbimą ir pasidalijo savo planais dalyvauti rinkimų kampanijoje“, nurodė „Viasna“. Pranešime sakoma, kad keli žmonės turi įgaliojimus ir gali kreiptis į Centrinę rinkimų komisiją dėl iniciatyvinės grupės įregistravimo.

„Kai tik bus paleistas iš kalėjimo, [S. Tichanovskis] ketina pradėti visapusišką rinkimų kampaniją“, – nurodė „Viasna“.

S. Tichanovskis gegužės 6-ąją buvo areštuotas netoli Mogiliavo, oficialiai – pagal Gomelio teismo sausio mėnesio sprendimą skirti jam 15 parų administracinio arešto už dalyvavimą nesankcionuotame mitinge prieš šalies integraciją su Rusija, kuris įvyko Minske 2019 metų gruodžio 20 dieną. Pagal įstatymą, po teismo sprendimo areštas gali įsigalioti per vienus metus.

Po tinklaraštininko arešto vyko nesankcionuoti jo šalininkų mitingai. „Viasna“ pranešė, kad šeštadienį daugiau kaip 10-e Baltarusijos miestų buvo toliau areštuojami S. Tichanovskio šalininkai.

Gegužės 8 dieną Baltarusijos parlamentas nusprendė, kad rugpjūčio 9-ąją šalyje įvyks prezidento rinkimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.