Pasaulyje

2020.05.09 18:04

Europa mini Šumano deklaracijos 70-ąsias metines

ELTA 2020.05.09 18:04

Gegužės 9 d. Europos Sąjungą mini 70-ąsias Šumano deklaracijos metines, tačiau dėl koronaviruso protrūkio šventė santūresnė nei buvo planuota, informuoja dpa.

1950 m. paskelbta Šumano deklaracija laikoma Europos bendrijos sukūrimo dokumentu, o ES institucijos, kaip ir įprasta šią dieną, rengėsi atverti duris visuomenei, tačiau koronaviruso pandemijos protrūkis privertė keisti planus.

Vietoje to Europos Parlamentas suorganizavo renginius ir parodas internete bei kvietė pilietinės visuomenės organizacijas juose dalyvauti.

Šia proga Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli pažadėjo siekti didesnio solidarumo tarp 27 ES valstybių COVID-19 akivaizdoje.

„Viena, kas gali mus išgelbėti dabartinėje krizėje, atkurti ekonomiką ir apsaugoti piliečius, yra pripažinimas, kad mums reikalingas vieningas atsakas, – sakė D. Sassoli. – Dėl ekonominės ir finansinės krizės išaugo nedarbas ir padidėjo nelygybė tiek tarp valstybių, tiek valstybių viduje.“

Italų politikas ragino ES šalis skirti daug resursų plačiai ekonomikos gaivinimo iniciatyvai, kuri įtrauktų jaunus žmones ir moteris, nes, anot jo, ši krizė juos paveiks labiausiai.

Šumano deklaracija pavadinta Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Schumano garbei, kuris po Antrojo pasaulinio karo pasiūlė įkurti Europos anglių ir plieno bendriją.