Pasaulyje

2020.05.09 13:48

Pandemija – nė motais: Baltarusijoje surengtas Pergalės dienos paradas

ELTA, BNS2020.05.09 13:48

Nepasaint pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos, Baltarusijoje buvo surengtas Pergalės dienos paradas.

Nepaisydami pastarosiomis savaitėmis itin išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus šalyje, tūkstančiai baltarusių šeštadienį Minske rinkosi į Pergalės dienos paradą, žymintį 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje metines, praneša dpa.

Prezidentas Aliaksandras Lukašenka, valdantis Baltarusiją ilgiau nei ketvirtį amžiaus, teigė, kad žmonių nerimas dėl koronaviruso pandemijos yra tarsi psichozė. Parade dalyvavo daugiau nei 3 000 karių, 185 karinės technikos vienetai ir 42 lėktuvai.

Dešimtys milijonų žmonių žuvo Sovietų Sąjungoje per Antrąjį pasaulinį kartą, o pergalė prieš nacistinę Vokietiją tebelieka svarbiu nacionalinio pasididžiavimo šaltiniu tiek Rusijoje, tiek Baltarusijoje.

Maskvoje šįmet buvo planuotas dar didesnis paradas, kuriame dalyvauti turėjo Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Kinijos vadovas Xi Jinpingas. Tačiau jį teko atidėti neribotam laikui dėl koronaviruso pandemijos protrūkio.

Rusijoje registruota 188 000 koronaviruso atvejų, o Baltarusijoje – 20 000, nors pastarosios gyventojų skaičius apie 15 kartų mažesnis.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau šią savaitę išreiškė susirūpinimą, kad Baltarusija, artimiausia Rusijos sąjungininkė, ruošėsi surengti karinį paradą siaučiant pandemijai.
D. Peskovas vylėsi, kad po to infekuotų žmonių skaičius neišaugs drastiškai.

Tuo metu A. Lukašenka mano, kad atšaukus paradą būtų parodyta nepagarba žuvusiesiems.

„Jie žuvo už mus, kad ir kaip tai beskambėtų. Negalime tiesiog imti ir atšaukti paradą“, – Baltarusijos prezidentas šią savaitę sakė šalies žiniasklaidai.

Anksčiau jis teigė, kad pandemijos sukelta ekonominė krizė turės kur kas liūdnesnių pasekmių nei koronavirusas.

„Daugiau žmonių mirs dėl nedarbo ir bado nei dėl koronaviruso“, – A. Lukašenka pareiškė kovo mėnesį.

Vėliau planuojami įvairūs masiniai renginiai sostinės parkuose, o prie Pergalės paminklo įvyks iškilminga gėlių padėjimo ceremonija.

Vakarinė programa prasidės pusę dešimtos vakaro. Tuo metu Pergalės aikštėje prasidės šventinis koncertas.

23 val. 15 min. įvyks 7 minučių trukmės fejerverkų šou.

Planuotas karinis paradas ir kiti renginiai Minske vyks tuo metu, kai šalyje vis daugėja užsikrėtusiųjų koronavirusu.

Gegužės 8 dienos duomenimis, šalyje 21 101 asmeniui buvo nustatytas teigiamas COVID-19 testas, o per parą šis skaičius padidėjo 933. Iki gegužės 8 dienos buvo užfiksuotas 121 mirties nuo koronaviruso atvejis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.