Pasaulyje

2020.05.09 13:44

Britanija planuoja įvesti atvykėliams dviejų savaičių karantiną

BNS 2020.05.09 13:44

Jungtinė Karalystė planuoja įvesti 14 dienų privalomą karantiną daugumai iš užsienio atvykstančių žmonių, šeštadienį pranešė šalies žiniasklaida, nors vyriausybė yra spaudžiama pradėti švelninti dėl koronaviruso pandemijos nustatytas varžomąsias priemones.

Šiuo metu Britanija yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų pagal koronaviruso aukų skaičių, bet šalis atsargiai žvalgo galimybes sušvelninti socialinio atstumo priemones, įvestas kovo viduryje.

Visi, atvykstantys oro, jūra ar geležinkeliais, išskyrus patenkančius į šalį iš kaimyninės Airijos, turės izoliuotis dviem savaitėms, pranešė dienraštis „The Times“.

Laikraštis nurodė, kad bus tikrinama, ar asmenys, privalantys laikytis naujos taisyklės, lieka savo deklaruotose izoliacijos vietose, lankant juos iš anksto neperspėjus. Pažeidėjams gresia iki 1 000 svarų (1,1 tūkst. eurų) baudos arba išsiuntimas iš šalies.

Leidinys pažymėjo, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) šią tvarką paskelbs sekmadienį.

Visuomeninis transliuotojas BBC pranešė, kad reikalavimas laikytis dviejų savaičių karantino turėtų būti įvestas nuo gegužės pabaigos. Šis pranešimas grindžiamas šaltinių vyriausybėje ir oro susisiekimo agentūroje „Airlines UK“ informacija.

Prieš vėliau šį savaitgalį planuojamą per televiziją paskelbti B. Johnsono kreipimąsi vyriausybė perspėjo nesitikėti, kad šalyje galiojantys suvaržymai dėl koronaviruso bus reikšmingai pakeisti.

Velso srities vyriausybė paskelbė planus vėl atidaryti sodininkystės prekių parduotuves ir bibliotekas, bet pridūrė, kad platesnės socialinio atstumo priemonės galios dar tris savaites.

Britanijoje iki šiol mirė daugiau kaip 31 tūkst. žmonių, kuriems buvo nustatyta koronaviruso infekcija COVID-19.