Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.09 12:37

Vokietijos ministras: kietasis „Brexit“ vis labiau tikėtinas

ELTA 2020.05.09 12:37

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas išreiškė susirūpinimą stringančiomis Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybomis dėl prekybos, praneša „Deutsche Welle“.

Duodamas interviu laikraščiui „Augsburger Allgemeine“ ministras pareiškė, kad, jo manymu, dėl įstrigusių derybų vis labiau tikėtinas vadinamasis kietasis „Brexit“ – Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES be susitarimo.

Valdžios atstovai teigia, kad derybos dėl tolesnių prekybos santykių ir sąlygų tarp ES ir Jungtinės Karalystės beveik nepasistūmėjo į priekį, nors ir atsinaujino balandį.

„Nerimą kelia tai, kad Didžioji Britanija vis labiau tolsta nuo mūsų bendrai suderintos politinės deklaracijos dėl svarbiausių derybų klausimų“, – sakė H. Maasas šeštadienį publikuotame interviu.

Jungtinė Karalystė ir ES kol kas nepasiekė sutarimo nei dėl visapusiškos prekybos sutarties, nei dėl galimo derybų nukėlimo į 2021 metus. Jungtinės Karalystės vyriausybė nepritarė nustatyto derybų termino pratęsimui, jei abiem pusėms nepavyktų susitarti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi