Pasaulyje

2020.05.08 23:45

JT generalinis sekretorius: džihadistų grupuotės Sahelio regione naudojasi proga stiprinti atakas

ELTA2020.05.08 23:45

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas perspėjo, kad Sahelio regione veikiančios džihadistų grupuotės naudojasi COVID-19 pandemijos situacija ir stiprina atakas.

A. Guterresas paragino visas prieš džihadistus kovojančias pajėgas bendradarbiauti ir koordinuoti veiksmus.

„Teroristų grupės naudojasi COVID-19 pandemijos situacija, rengia intensyvesnius išpuolius ir priešinasi valstybių valdžiai regione“, – teigė JT generalinis sekretorius.

Jis pažymėjo, kad ši problema itin opi Liptako-Gourma trikampiu vadinamoje teritorijoje, Nigerio, Malio ir Burkina Faso pasienyje.

„Surinkti duomenys rodo, kad kai kurios teroristinės grupuotės iš viso Sahelio regiono – nuo Mauritanijos iki Čado ežero baseino – sustiprino bendradarbiavimą ir veiksmų koordinavimą“, – sakė A. Guterresas.

„Kritinę situaciją Sahelio regione dar labiau komplikuoja COVID-19 pandemija Afrikoje, tuo pasinaudodamos, teroristų grupuotės skleidžia propagandą ir imasi intensyvesnių veiksmų, kurie gali atnešti sunkių padarinių“, – teigė jis.

Dėl pandemijos uždarius sieną tarp Malio ir Mauritanijos, vadinamųjų G5 Sahelio pajėgų operacijos prieš džihadistų grupes buvo atidėtos. G5 yra su islamistų sukilėliais kovojančios pajėgos, kurias sudaro 5 tūkst. kariškių iš Čado, Burkina Faso, Nigerio, Malio ir Mauritanijos bei Prancūzijos.