Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.08 22:31

Gubernatorius: Niujorke nuo reto su COVID-19 susijusio sindromo mirė vaikas

BNS 2020.05.08 22:31

Niujorke nuo retos uždegiminės ligos, kaip manoma, sukeliamos naujojo koronaviruso, mirė penkiametis berniukas, penktadienį pranešė valstijos gubernatorius Andrew Cuomo.

„Niujorko [valstijoje] užregistruoti 73 atvejai, kai vaikai sunkiai suserga, turėdami simptomus, panašius į būdingus Kawasaki ligai ir į toksinį šoką panašiam sindromui“, – tviteryje parašė A. Cuomo.

„Ketvirtadienį nuo šių komplikacijų, kurias, kaip manoma, sukėlė COVID-19, mirė penkerių metų berniukas“, – pridūrė gubernatorius.

Pasak jo, kad valstijos sveikatos apsaugos departamentas atlieka tyrimą, o tėvai raginami nedelsiant kreiptis į gydytoją, jeigu jų vaikas karščiuoja ilgiau nei penkias dienas.

Tarp kitų ligos simptomų yra viduriavimas ar vėmimas, kvėpavimo sutrikimai, odos spalvos pakitimas, krūtinės skausmai ir mieguistumas, pažymėjo A. Cuomo.

Kawasaki sindromas yra paslaptinga liga, kuria dažniausiai serga vaikai iki penkerių metų ir dėl kurios arterijų sienelės tampa uždegusios, todėl pacientai karščiuoja, kenčia nuo odos lupimosi ir sąnarių skausmų.

Pirmoji pavojaus varpais praėjusį mėnesį suskambino JK Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba, įspėdama, kad šiek tiek daugėja koronavirusu užsikrėtusių vaikų, kuriems „tuo pat metu pasireiškia ir toksinio šoko sindromo bei atipinės Kawasaki ligos požymių“.

Prancūzija, Italija ir Ispanija taip pat pranešė apie kelis tokius atvejus.

Mokslininkai mano, kad tarp šio reto susirgimo ir COVID-19 gali būti tam tikras ryšis, nors oficialiai jis nenustatytas.

Kawasaki sindromas gydomas leidžiant į veną imunoglobuliną ir aspiriną, o daugelis pacientų pasveiksta be rimtų problemų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi