Pasaulyje

2020.05.08 18:42

Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė pradės trečią derybų dėl santykių po „Brexit“ ratą

ELTA 2020.05.08 18:42

Londonas ir Briuselis pirmadienį pradės trečią derybų ratą dėl prekybos susitarimo, Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš ES. ES pareigūnai teigia, kad dėl COVID-19 protrūkio situacija tapo dar sudėtingesnė ir vilčių, kad derybose bus pasiekta didesnės pažangos, maža.

JK iš bloko pasitraukė sausio 31 d. Iki šių metų pabaigos abi pusės turi susitarti dėl ateities santykių, nes JK premjeras Borisas Johnsonas griežtai nesutiko pratęsti derybų termino.

Naujas derybų etapas prasidės pirmadienį – ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier nuotoliniu būdu kalbėsis su JK atstovu Davidu Frostu. Abu šie politikai jau persirgo COVID-19. Po to per savaitę bus surengta nemažai vaizdo konferencijų, kuriose dalyvaus šimtai ES ir JK atstovų.

Antrasis derybų ratas prasidėjo balandžio 24 d., tačiau jo metu pareigūnams nepavyko žymiai pasistūmėti į priekį.

ES atstovai kaltina JK dėmesį skiriant tik tiems klausimams, kurie yra naudingi ir svarbūs Londonui. Bendrijos pareigūnai tvirtina, kad JK ignoruoja ES šalims itin svarbias problemas, kaip žvejybos reguliavimas ar minimalių sveikatos ir aplinkos standartų nustatymas.

„Nematyti jokių ženklų, kad mūsų draugai britai į derybas žada įsitraukti su pasiryžimu pasiekti rezultatų, – ketvirtadienį Airijos transliuotojui RTE sakė ES prekybos komisaras Philas Hoganas. – Viliuosi, kad klystu, bet nemanau.“