Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.08 15:06

Steinmeieris: Vokietija jaučia dėkingumą dėl Sąjungininkų pergalės prieš nacius

BNS 2020.05.08 15:06

Vokietija jaučia „dėkingumą“ už pergalę prieš nacius, kuria Europoje prieš 75 metus baigėsi Antrasis pasaulinis karas, penktadienį pareiškė Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris, sakydamas kalbą šiam įvykiui paminėti.

„Šiandien vokiečiai gali pasakyti: išlaisvinimo diena yra dėkingumo diena!“ – kalbėjo F.-W. Steinmeieris per iškilmingą ceremoniją Berlyne.

Gegužės 8-ąją minimos nacistinės Vokietijos besąlygiškos kapituliacijos Sąjungininkams metinės. Šiemet Berlynas pirmąkart paskelbė šventinę dieną šiam įvykiui paminėti, tačiau nemažai anksčiau suplanuotų renginių teko atsisakyti dėl kilusios koronaviruso pandemijos.

F.-W. Steinmeieris prisiminė buvusio šalies prezidento Richardo von Weizsaeckerio 1985-ųjų metų kalbą, kurioje jis pirmasis paragino vokiečius minėti gegužės 8-ąją ne kaip pralaimėjimo, o išsivadavimo nuo nacistinės tironijos dieną.

Pasaulis privalo mokytis iš praeities ir bendradarbiauti, kad bendrai nugalėtų koronavirusą, kalbėjo Vokietijos prezidentas.

„Mums, vokiečiams, žodžiai „daugiau niekada“ reiškia „daugiau niekada vieni“, – kalbėjo F.-W. Steinmeieris.

„Jeigu mes nepalaikysime Europos kartu, net ir po šios pandemijos, tada mes esame neverti gegužės 8-osios“, – sakė jis.

„Mes norime daugiau, o ne mažiau pasaulio bendradarbiavimo – taip pat ir kovoje su pandemija“, – patikino Vokietijos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi