Pasaulyje

2020.05.08 13:54

Karo pabaigos minėjimo išvakarėse Macronas kalbėjosi su Putinu – pakvietė siekti taikos

LRT.lt2020.05.08 13:54

Ketvirtadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, primindamas sąjungininkų pastangas prieš 75 metus nugalint nacistinę Vokietiją, pakvietė glaudžiau bendradarbiauti su Rusija, kai šiandien pasaulis kovoja su koronavirusu, skelbia AP.

Kalbėdamasis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, E. Macronas išreiškė „Prancūzijos žmonių pripažinimą“ abiems šalims besiruošiant minėti 75-ąias Antrojo pasaulinio karo pabaigos Vakarų Europoje metines.

Nepaisant įtampos santykiuose su Rusija dėl Kremliaus karo Ukrainoje, E. Macronas sakė, kad „ši bendra atmintis turėtų mus suartinti“. Anot E. Macrono, viruso pandemija „dar labiau nei kada nors anksčiau didina būtinybę užtikrinti taiką ir stabilumą kontinente ir visame pasaulyje“, nurodoma Prancūzijos prezidento pareiškime, kurį cituoja AP.

Ketvirtadienį su V. Putinu telefonu kalbėjosi ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, o Baltieji rūmai pranešė, kad JAV yra pasirengusi teikti pagalbą bet kuriai šaliai, taip pat ir Rusijai.

Gegužės 8-ąją Vakarų pasaulis mini nacistinės Vokietijos kapituliaciją ir Antrojo pasaulinio karo Vakarų Europoje pabaigą. Tačiau Rytų Europos šalyse karas nesibaigė ir atnešė sovietinę okupaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt