Pasaulyje

2020.05.08 08:45

Šiaurės Korėja piktai užsipuolė Seulą ir pažėrė liaupsių Kinijai

BNS 2020.05.08 08:45

Šiaurės Korėja penktadienį pasmerkė Pietų Korėją už šią savaitę surengtas karines pratybas ir sakė, kad klostosi padėtis, buvusi iki 2018 metų diplomatinio atšilimo.

Tuo tarpu šalies lyderis Kim Jong Unas, apie kurio sveikatą pastarosiomis savaitėmis sklandė įvairūs gandai, atsigręžė į tradicinį sąjungininką Pekiną.

Kim Jong Unas diplomatiniais kanalais pasveikino Kinijos lyderį Xi Jinpingą su Kinijos „sėkme“ suvaldant naujojo koronaviruso epidemiją, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja uždarė savo sienas, siekdama apsisaugoti nuo koronaviruso, kurio pirmuoju židiniu praėjusių metų pabaigoje tapo Kinija. Nors užkratas išplito visame pasaulyje, Pchenjanas tvirtina, kad šalyje iki šiol nenustatyta nė vieno koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejo.

Kim Jong Unas Kinijos lyderiui sakė, kad džiaugiasi Kinijos sėkme kaip savo paties, ir pridūrė siunčiantis sveikinimų kiekvienam Kinijos komunistų partijos nariui, nurodė KCNA.

Įvairūs gandai apie Šiaurės Korėjos lyderio sveikatą ėmė sklisti po to, kai jis balandžio 15-ąją nepasirodė savo senelio ir režimo įkūrėjo Kim Il Sungo gimimo metinių minėjime, nors tai yra svarbiausia nacionalinė šventė komunistinės Šiaurės Korėjos politiniame kalendoriuje.

Visgi praėjusį savaitgalį Kim Jong Unas nutraukė šiuos gandus, pasirodęs vienos trąšų gamyklos atidaryme.

Kim Jong Unui dingus iš viešumos, pasirodė įvairių nepatvirtintų pranešimų ir spėlionių apie jo sveikatos būklę. Tuo tarpu Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja tvirtino neturinčios jokios informacijos šioms kalboms patvirtinti.

Kinija yra svarbi Šiaurės Korėjos diplomatinė rėmėja ir pagalbos teikėja. Prekyba su Kinija sudaro 90 proc. Šiaurės Korėjos užsienio prekybos apyvartos.

Pchenjano branduolinės derybos su Vašingtonu yra faktiškai įstrigusios nuo tada, kai prieš daugiau nei metus nepasiekus susitarimo žlugo Hanojuje surengtas Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas.

Pchenjano santykiuose su Seulu nuo tada taip pat tvyro įtampa, nors 2018 metais Kim Jong Unas buvo triskart susitikęs su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu.

Penktadienį Pchenjanas piktai užsipuolė Seulą už šią savaitę Geltonojoje jūroje surengtas karines pratybas.

„Dabar viskas vėl grįžta į padėtį, buvusią prieš 2018 metų Šiaurės ir Pietų Korėjų viršūnių susitikimą“, – rašoma Gynybos ministerijos atstovo spaudai pranešime, išplatintame naujienų agentūros KCNA.

Šios pratybos „dar kartą priminė mums akivaizdų faktą, kad priešai visada lieka priešais“, sakė ministerijos atstovas ir pridūrė, kad padėtis „reikalauja būtinos mūsų reakcijos“.