Pasaulyje

2020.05.07 18:05

Italijos katalikai nuo gegužės 18 dienos sugrįžę į bažnyčias turės laikytis naujos tvarkos

BNS2020.05.07 18:05

Italijos bažnyčiose nuo gegužės 18 dienos katalikams bus leidžiama dalyvauti mišiose, krikštynų, vestuvių ir laidotuvių apeigose, tačiau laikantis virtinės kovos su koronavirusu reikalavimų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Kovo pradžioje, vyriausybei paskelbus karantiną dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos, kuri jau nusinešė beveik 30 tūkst. gyvybių, šalyje buvo atšauktos visos religinės apeigos.

Į bažnyčias sugrįžę tikintieji turės dėvėti apsaugines kaukes ir sėdėti arba stovėti vienas nuo kito laikydamiesi saugaus atstumo, sakoma mokslininkų komisijos paruoštuose ir patvirtintuose reikalavimuose.

Tačiau švęsto vandens indai, į kuriuos į bažnyčią įeinantys tikintieji paprastai prieš žegnodamiesi merkia pirštus, liks sausi. Taip pat bus atsisakyta ramybės palinkėjimo, kai mišių dalyviai spaudžia šalia esantiems rankas.

Sudėtingiausias higienos reikalavimų užtikrinimo požiūriu bus komunijos dalinimas.

Ją dalinantis dvasininkas turės dezinfekuoti rankas, dėvėti vienkartines pirštines ir paduoti komuniją tikintiesiems į rankas, neturėdamas su jais kontakto ir išlaikydamas tinkamą atstumą.

Išpažintys, paprastai vykdavusios prie gana izoliuotų klausyklų, turėtų vykti gerai vėdinamose vietose, prireikus, jos gali vykti net lauke.

Bažnyčių durys privalės likti atidarytos, kad žmonėms nereikėtų liesti durų rankenų. Po kiekvienos ceremonijos patalpos turės būti valomos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt