Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.07 17:49

Baltarusijos valdžia žada surengti prezidento rinkimus rugpjūtį

ELTA 2020.05.07 17:49

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija (CRK) pasiūlys deputatams kelis prezidento rinkimų datos variantus, bet šiaip ar taip rinkimai įvyks ne anksčiau kaip rugpjūčio 9-ąją. Tai ketvirtadienį Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė CRK pirmininkė Lidija Jermošina.

„Šiaip ar taip tai bus rugpjūtį, ne anksčiau kaip rugpjūčio 9-ąją“, - sakė ji.

Kaip pranešė Baltarusijos žiniasklaida, Nacionalinio Susirinkimo Atstovų Rūmai (parlamento žemieji rūmai) gegužės 8 d. susirinks į neeilinį posėdį, kad paskirtų prezidento rinkimų datą.

Pirmadienį šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusijos prezidento rinkimai įvyks vasarą, vėliausiai – rugpjūčio pabaigoje.

Pernai lapkritį „paskutiniuoju Europos diktatoriumi“ vadinamas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo prezidento institucijos įkūrimo 1994 metais, pranešė, kad ketina siekti naujos kadencijos.

Rudenį Baltarusijoje vyko parlamento rinkimai, kur Baltarusijos opozicijos atstovai neteko dviejų turėtų vietų, o visi 110 mandatų atiteko prezidentui A. Lukašenkai lojaliems politikams.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) užfiksavo „rimtus pamatinių teisių apribojimus“ ir „priespaudos atmosferą“, kurią patyrė politinė opozicija. A. Lukašenka šią kritiką atmetė ir pavadino politizuota.

Dar vasarį Baltarusijos liberalų demokratų partija (LDP) pranešė, kad prezidento rinkimuose kandidatu kels savo vadovą Olegą Gaidukevičių, tačiau ar jis dalyvaus rinkimuose yra neaišku.

„Mes neturime pagrindo juos atidėti, konstitucija to neleidžia. Todėl mes surengsime rinkimus, artimiausiu metu numatysime datą. Tai tikrai bus vasarą. Vėliausias terminas – rugpjūčio pabaiga“, - sakė Baltarusijos prezidentas, kurį citavo naujienų agentūra „BelTA“.

Pagal įstatymus, Baltarusijos prezidento rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip šių metų rugpjūčio 30 d. Apie juos turi būti pranešta likus mažiausiai trims mėnesiams iki balsavimo datos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi