Pasaulyje

2015.10.25 11:09

Balsavimas Ukrainos Mariupolio uostamiestyje atšauktas

BNS 2015.10.25 11:09

Ukrainoje sekmadienį vykstant vietos valdžios rinkimams, Mariupolio uostamiestyje, kuris yra strategiškai svarbus vyriausybės bastionas separatistų kontroliuojamuose šalies rytuose, darbo nepradėjo nė viena rinkimų apylinkė.

„Mariupolis, 8 val. ryto: nė viena apylinkių komisija nepradėjo darbo – rinkimai gautinai sužlugdyti!“ – savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį rytą parašė Porošenkos bloko deputatas Jehoras Firsovas.

„To negalime taip palikti! Už šitą farsą turi būti konkreti baudžiamoji kaltų asmenų atsakomybė! Pažymiu, ne politinė, o konkretus teismas ir konkreti bausmė!“ – pridūrė jis.

Kaip jau buvo pranešta, Mariupolio rinkimų komisija atsisakė priimti rinkimų biuletenius, atspausdintus laikraščio „Priazovskij rabočij“ spaustuvėje. Toks sprendimas buvo priimtas dėl rastų suplėšytų biuletenių, taip pat – dėl juose esančių klaidų.

Porošenkos blokas pasiūlė nukelti rinkimų Mariupolyje datą.

„Mūsų politinės jėgos frakcija inicijuoja įstatymų pataisas, kurios sudarys sąlygas surengti balsavimą Mariupolyje tuo pačiu metu kaip ir antrą miestų vadovų rinkimų ratą lapkričio 15 dieną arba kitais trumpais terminais“, – sakoma partijos pareiškime jos oficialioje interneto svetainėje.

„Rinkimų apylinkės Mariupolyje nebuvo atidarytos, nes rinkimų biuleteniai nebuvo parengti ... Balsavimas turi būti atidėtas, nes kai kurie rinkimų biuleteniai kėlė rimtų problemų“, – savo ruožtu nurodė viena vietos rinkimų komisijos narė.

AFP žurnalistas patvirtino, kad Mariupolio centre sekmadienio rytą rinkimų apylinkių durys buvo uždarytos.