Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.07 06:47

Naujausia informacija. Premjerė: Norvegijoje kitą savaitę bus atidarytos visos mokyklos

atnaujinta 23.35
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.05.07 06:47

Rusijos sostinėje Maskvoje infekuotųjų skaičius gali būti triskart didesnis nei rodo oficiali statistika. Iš tikrųjų naujuoju virusu galimai užsikrėtė 300 000 žmonių, sakė miesto meras Sergejus Sobianinas.

Atnaujinta 23.35

Prancūzijoje toliau mažėja naujų mirčių nuo COVID-19

Prancūzija ketvirtadienį pranešė apie 178 naujus mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus – mažiau nei ankstesnę dieną.

Sveikatos ministerija nurodė, kad Prancūzijos ligoninėse ir slaugos namuose dabar patvirtinti 25 987 mirties nuo COVID-19 atvejai.

Šalyje mažėja ne tik naujų mirčių, bet ir ligoninių intensyviosios priežiūros skyriuose nuo COVID-19 gydomų pacientų skaičius – jų dabar yra 2 961.

Tai reiškia, kad pirmąkart nuo kovo pabaigos jų yra mažiau nei 3 000. Balandį reanimacijos pacientų skaičius buvo viršijęs 7 000.

Šalies ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 23 208 pacientai, 775 mažiau nei ankstesnę dieną.

Prancūzija gegužės 11 dieną turėtų pradėti išėjimą iš karantino, kuris prasidėjo kovo viduryje. Ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as (Eduaras Filipas) patvirtino, kad tai įvyks, nors ir numatant papildomus apribojimus Paryžiaus regionui.

Atnaujinta 22.49

Premjerė: Norvegijoje kitą savaitę bus atidarytos visos mokyklos

Norvegija nuo pirmadienio, gegužės 11-osios, atidarys visas mokyklas, kurios buvo uždarytos dėl koronaviruso pandemijos. Tai ketvirtadienį per spaudos konferenciją pranešė šalies ministrė pirmininkė Erna Solberg.

„Iki birželio 15-osios mes tikimės atidaryti visa, kas buvo uždaryta. Gegužės 11-ąją gali atverti duris visos mokyklos“, - sakė ji. Premjerė pridūrė, kad dar ilgai reikės laikytis elgesio pandemijos sąlygomis taisyklių. Anot jos, šalis pereina prie epidemijos kontrolės strategijos.

Norvegijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 41 – iki 7 995. Šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 216 žmonių, šiuo metu ligoninėse gydomi 62 pacientai.

Pirmasis užsikrėtimo atvejis Norvegijoje buvo nustatytas vasario pabaigoje. Norvegijos vyriausybės sprendimu dėl koronaviruso plitimo į šalį neįleidžiami užsieniečiai, neturintys leidimo gyventi Norvegijoje, įvesta sienų kontrolė, o visiems grįžtantiems į šalį skiriamas dviejų savaičių karantinas.

Atnaujinta 20.04

Baltuosiuose rūmuose dirbančiam kariuomenės nariui nustatyta COVID-19

Vienam Baltuosiuose rūmuose dirbančiam kariuomenės nariui, kuris, kaip pranešama, artimai dirba su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, tačiau pats valstybės vadovas yra sveikas, ketvirtadienį pranešė jo atstovas.

„Baltųjų rūmų sveikatos skyrius neseniai mus informavo, kad vienam Jungtinių Valstijų kariuomenės nariui, dirbančiam Baltuosiuose rūmuose, nustatytas koronavirusas“, – pranešė D. Trumpo atstovas Hoganas Gidley (Hoganas Gidlis).

„Prezidento ir viceprezidento testai dėl viruso po to buvo neigiami, ir jų sveikata tebėra puiki“, – pridūrė jis.

Kaip praneša televizija CNN, minimas asmuo priklauso kariniam jūrų laivynui ir dirba padalinyje, teikiančiame prezidentui patarnautojų paslaugas.

D. Trumpas, artimiausi prezidentą lydintys asmenys ir Baltųjų rūmų svečiai yra reguliariai tikrinami dėl COVID-19, o jų testų rezultatai paaiškėja per maždaug 15 minučių.

Vis dėlto testuojant dėl koronaviruso atsiranda galimų spragų, pavyzdžiui, žurnalistai gali būti nedideliu atstumu nuo prezidento, bet jie nėra testuojami.

Prezidentas griežtai atsisakė viešumoje nešioti veido kaukę, nors tokią praktiką skatina jo paties vyriausybės paskelbtos gairės.

Atnaujinta 19.48

Trumpas pasiūlė Putinui pagalbą kovoje su koronavirusu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį telefonu kalbėdamasis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė, kad Vašingtonas pasirengęs padėti Maskvai kovoje su koronavirusu. Tai žurnalistams pranešė Baltųjų rūmų spaudos sekretoriaus pavaduotojas Juddas Deere`as.

„Prezidentas D. Trumpas patvirtino, jog JAV sunkiai dirba, rūpindamosi amerikiečiais, ir yra pasirengusios suteikti pagalbą visoms šalims, kuri ji reikalinga, taip pat ir Rusijai“, - pažymėjo J. Deere`as. Anot jo, D. Trumpas ir V. Putinas „taip pat apsvarstė kitus dvišalius ir globalius klausimus“.

Savo ruožtu Kremliaus spaudos tarnyba informavo, kad svarstant su koronaviruso pandemija susijusią situaciją dviejų šalių lyderiai „teigiamai įvertino dvišalį bendradarbiavimą“. Be kita ko, JAV pasiūlė „Rusijai medicinos įrangos partiją“.

Oficialiais duomenimis, Rusijoje užfiksuota 177 160 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 1 625 infekuotieji.

Atnaujinta 19.02

Turkijos mokslininkų sukurtas preparatas nuo Covid-19 paruoštas bandyti su žmonėmis

Turkijos mokslininkai sukūrė vaistą koronavirusu užsikrėtusiems pacientams gydyti, kuris buvo efektyvus laboratorinėmis sąlygomis. Tai ketvirtadienį pranešė Anatolijos agentūra.

Preparatą TR-C 19 sukūrė kompanija „VSY Biotechnology“, bendradarbiaudama su Stambulo medicinos mokslų universitetu.

Pasak universiteto rektoriaus Cevdeto Erdölo, realizuojant projektą pasiekta klinikinių bandymų stadija. „Sveikatos apsaugos ministerijos remiamas mūsų darbas leido sukurti preparatą TR-C 19, kuris laboratorinėmis sąlygomis neutralizavo koronavirusą. Dabar mes pasirengę išbandyti jį su savanoriais, kuriems diagnozuotas Covid-19“, - pareiškė jis. Mokslininkai laukia Sveikatos apsaugos ministerijos leidimo.

Koronavirusas Turkijoje pirmą kartą buvo diagnozuotas kovo 10 d. vietos gyventojui, grįžusiam iš Europos. Iki šiol šalyje bendras infekuotųjų skaičius viršijo 131 tūkstantį, mirė 3 584 žmonės, pasveiko 78 202.

Atnaujinta 17.45

Kovo-balandžio mėnesiais Rusijoje užregistruota 735 tūkst. naujų bedarbių, oficialių bedarbių padaugėjo iki 1,243 milijono. Darbo ministerija neatmeta galimybės, kad iki metų pabaigos be darbo gali likti iki 6 mln. šalies gyventojų.

Tokią informaciją Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pateikė darbo ir socialinės apsaugos ministras Antonas Kotiakovas per pasitarimą dėl valstybinės ekonominės ir socialinės paramos priemonių koronaviruso pandemijos krizės sąlygomis.

Anot A. Kotiakovo, faktinių bedarbių (ne vien oficialiai registruotų) skaičius šalyje artėja prie 4 mln., ir neatmetama galimybė, kad šių metų pabaigos darbo gali neturėti arti 6 mln. šalies gyventojų.

Beje, federalinė statistikos tarnyba „Rosstat“ kovo mėnesio nedarbo duomenų balandį taip ir nepaskelbė, to priežasčių nenurodydama, ir nežinia, ar antroje šio mėnesio pusėje bus paviešinti oficialūs nedarbo šalyje balandį duomenys.

V. Putinas kovo 30-ąją įvedė laikinąjį „nedarbo dienų režimą“, kuris vėliau buvo pratęstas iki gegužės 11-osios. Tikėtina, kad šis priverstinio Rusijos gyventojų „poilso“ laikotarpis bus dar prailgintas, naujų COVID-19 atvejų šalyje kas parą fiksuojant po 10 tūkst. ir daugiau.

Karantinas Maskvoje pratęsiamas iki gegužės 31 dienos, mieste augant naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičiui, ketvirtadienį paskelbė meras Sergejus Sobianinas.

„Piliečių saviizoliacijos režimas bus pratęstas iki gegužės 31 dienos, – savo tinklalapyje teigė Rusijos sostinės meras. – Dar per anksti atidaryti restoranus, teatrus ir sporto įstaigas.“

Anksčiau ketvirtadienį S. Sobianinas paskelbė, kad Maskvos gyventojai nuo ateinančio antradienio dėl koronaviruso pandemijos privalės dėvėti veido kaukes ir pirštines viešajame transporte bei viešose vietose.

Šis pranešimas pasirodė valdžios pareigūnams nusprendus nuo gegužės 12-osios vėl atidaryti gamyklas ir statybų aikšteles sostinėje.

Atnaujinta 15.44

Baltarusijoje per praėjusią parą patvirtinta 913 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų, o bendras skaičius išaugo iki 20 168, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iki šiol COVID-19 šalyje pareikalavo 116 gyvybių. Iš ligoninių išrašyti 5 067 pasveikę pacientai.

O švelnesnius reikalavimus socialinės distancijos užtikrinimui nei kaimynės kelianti Švedija ketvirtadienį pranešė apie daugiau nei 3 tūkst. registruotų mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų.

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra pranešė registravusi 24 623 patvirtintus koronaviruso atvejus ir 3 040 mirčių maždaug 10,3 mln. gyventojų turinčioje valstybėje.

Atnaujinta 15.00

Ispanijoje ketvirtadienį tęsiasi pozityvi tendencija dėl koronaviruso protrūkio, vyriausybei diena anksčiau užsitikrinus parlamento paramą naujam karantino pratęsimui dviem savaitėmis, nors buvo prarasta tam tikra svarbi politinių varžovų parama.

Ispanijos sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį pranešė apie 200 naujų mirties nuo COVID-19 atvejų. Prieš mėnesį naujų mirties nuo koronaviruso atvejų per parą būdavo daugiau kaip 900.

Bendras epidemijos aukų skaičius šalyje viršijo 26 tūkst., o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje yra beveik 257 000.

Premjeras Pedro Sanchezas trečiadienį išgelbėjo itin svarbų parlamento balsavimą dėl ekstremalios padėties pratęsimo, nors ir prarado pagrindinės opozicinės partijos paramą. Ekstremalios padėties režimas, suteikiantis vyriausybei nepaprastųjų įgaliojimų taikyti karantiną, sėkmingai pažabojusį viruso plitimą, dabar tęsis iki gegužės 24-osios.

Ispanija pamažu švelnina savo suvaržymus. Balandžio 26 dieną vaikams buvo leista kartu su tėvais trumpam išeiti iš namų, o suaugusiesiems praėjusį savaitgalį leista išeiti pasportuoti.

Ispanijos vyriausybės vyriausiasis virusologas sakė, kad bet koks dėl sušvelninimo galimas užkrečiamumo rodiklio padidėjimas pasimatys artimiausiomis dienomis.

„Nuo čia turėtume pradėti matyti, ar yra koks nors poveikis, – sakė Fernando Simonas (Fernandas Simonas). – Kol kas dar nieko nepastebėjome. Išlaikome tą pačią tendenciją.“

Atnaujinta 14.00

Naujais oficialiais duomenimis, Maskvoje patvirtinta per 92 600 infekcijos atvejų.

Visoje šalyje infekuotųjų yra per 177 000. Vien per praėjusią parą nustatyta daugiau kaip 11 200 atvejų – tiek jų per vieną dieną dar nėra buvę. Mirusiųjų yra 1 625.

Rusija nuo ketvirtadienį pradeda kariuomenės ekspertų ir medikų patraukimą iš Italijos, kur jie buvo nusiųsti kaip pagalba padėti šaliai kovoti su koronaviruso protrūkiu. Kritikų teigimu, tokia Rusija „pagalba“ buvo siunčiama siekiant politinių tikslų.

Mažės turistų

Dėl koronaviruso pandemijos turistų iš užsienio srautai viso pasaulio valstybėse šiemet vidutiniškai susitrauks nuo 60 iki 80 proc., paskelbė Pasaulio turizmo organizacija (PTO), atnaujindama ankstesnę 20–30 proc. susitraukimo prognozę.

Visapusiški kelionių apribojimai ir sienų bei oro uostų uždarymas, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, sukėlė didžiausią tarptautinio turizmo krizę nuo XX a. vidurio, kai pradėti skaičiuoti turistų srautai.

Pirmąjį šių metų ketvirtį turistų skaičius pasaulyje sumažėjo 22 proc., o vien kovo mėnesį – 57 proc. Labiausiai šiuo metu nukentėjo Azija ir Europa, teigė Madride įsikūrusi Jungtinių Tautų (JT) organizacija.

„Pasaulis susiduria su precedento neturinčia sveikatos ir ekonomine krize. Ypač nukentėjo turizmas, kuriame milijonams darbo vietų iškilo pavojus“, – teigė PTO generalinis sekretorius Zurabas Pololikašvilis.

Labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjo oro linijos, nes dėl protrūkio buvo atšaukti beveik visi skrydžiai, tačiau didelių nuostolių patiria ir viešbučiai, kruizinių laivų operatoriai bei kelionių organizatoriai.

PTO teigimu, galutiniai turizmo sektoriaus nuostoliai priklausys nuo to, kaip greitai bus vėl atidarytos valstybių sienos.

Geriausiu atveju, jei kelionių apribojimai visame pasaulyje bus beveik atšaukti jau liepos pradžioje, šiemet turistų srautai sumažėtų tik 58 proc.

Jei apribojimai bus atšaukti tik metų pabaigoje, turistų šiais metais pasaulyje mažės net 78 proc. Pagal vidutinį scenarijų, jei apribojimai bus atšaukti rugsėjį, PTO prognozuoja 70 proc. mažesnius turistų srautus.

Remiantis šiais scenarijais, tarptautinio turizmo nuosmukis gali lemti nuo 910 mlrd. iki 1,2 trln. dolerių nuostolių ir nuo 100 iki 120 mln. prarastų darbo vietų turizmo sektoriuje.

Nors turizmas ir anksčiau nukentėdavo nuo ligų protrūkių, tačiau COVID-19 pandemija yra išskirtinė savo geografiniu paplitimu.

Palyginimui, 2003 m. SARS epidemija, nusinešusi 774 žmonių gyvybes, sumažino turistų skaičių vos 0,4 proc.

PTO ekspertų teigimu, paskutinį 2020 m. ketvirtį bus matyti atsigavimo ženklų, o vidaus turizmo paklausa turėtų atsigauti sparčiau nei užsienio turizmas. Taip pat prognozuojama, kad sparčiausiai atsigaus Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas.

„Remdamiesi ankstesnių krizių patirtimi, prognozuojame, kad poilsinės kelionės atsigaus greičiau nei verslo kelionės“, – teigiama PTO ataskaitoje.

Metų pradžioje PTO prognozavo, kad tarptautinio turizmo mastai šiemet augs 3–4 proc., tačiau kovo pabaigoje prognozės pataisytos į 20–30 proc. nuosmukį.

Praėjusiais metais turistų iš užsienio srautai augo 4 proc. iki 1,5 mlrd., o labiausiai pasaulyje lankomomis šalimis tapo Prancūzija, Ispanija ir Jungtinės Valstijos.

Paskutinį kartą tarptautinis turizmas smuko 2009 m., kai pasaulį sukrėtė finansų krizė.

Turizmo sektorius sudaro apie 10 proc. viso pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP), jame dirba maždaug kas dešimtas pasaulio darbuotojas.

Europoje pražudė virš 150 tūkst. žmonių

Europoje naujasis koronavirusas nusinešė jau daugiau kaip 150 tūkst. gyvybių. Daugiausiai aukų tenka Didžiajai Britanijai, Italijai, Ispanijai ir Prancūzijai, rodo AFP agentūros surinkti oficialūs duomenys.

Europoje – labiausiai koronaviruso paveiktame žemyne – patvirtinti 1 640 799 koronaviruso infekcijos atvejai ir 150 138 mirtys.

Didžiojoje Britanijoje užfiksuotos 30 076 mirtys, Italijoje – 29 684, Ispanijoje – 26 070, Prancūzijoje – 25 809.
Visame pasaulyje infekcijos aukomis tapo 263 573 žmonės.

Pasaulyje nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 per parą mirė 6 604 žmonės, o bendras mirties atvejų skaičius padidėjo iki 263 831, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Universiteto duomenimis, nuo pandemijos pradžios koronavirusinė infekcija jau patvirtinta 3 755 397 žmonėms. Per parą nustatyta 91555 nauji COVID-19 atvejai.

Visiškai pasveiko 1,2 mln. žmonių.

Koronaviruso pandemija Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą pareikalavo dar 2 073 žmonių gyvybių, rodo trečiadienį Johnso Hopkinso universiteto trečiadienį paskelbti duomenys.

Atnaujinta 12.02

Rusijoje, oficialiais valdžios duomenimis, per pastarąsias 24 valandas patvirtintas 1 231 naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 177160.

Kaip skelbia Kremliaus tarnybos, šalyje nuo infekcijos pasveiko 23 803 pacientai, 1 625 mirė.

Sostinė Maskva yra didžiausias koronaviruso židinys Rusijoje. Mieste patvirtinti 6 703 nauji atvejai, o iš viso – 92 676.

Tačiau stebėtojai mano, kad tikrasis užsikrėtimų ir mirčių skaičius Rusijoje gali būti didesnis.

Atnaujinta 11.38

Estijoje per pastarąją parą patvirtinti septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, nuo ligos mirė dar vienas pacientas, nurodo Sveikatos taryba, skelbia Estijos visuomeninis transliuotojas ERR.

Bendras šalyje patvirtintų infekcijos atvejų skaičius padidėjo iki 1 720.

Kaip pranešama, pastarąją parą Tartu universitetinėje ligoninėje mirė 63 metų moteris, kuri buvo gydoma nuo infekcijos.

Estijoje COVID-19 aukomis iš viso tapo 56 žmonės, pasveiko 273.

Šalies ligoninėse vis dar gydomas 61 COVID-19 pacientas, keturiems iš jų reikalingi plaučių ventiliatoriai.

Atnaujinta 11.30

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyta daugiau kaip pusė tūkstančio naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, 13 asmenų nuo šios ligos mirė, 299 pasveiko, ketvirtadienį ryte pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę parą šalyje buvo nustatyti 487 nauji COVID-19 atvejai, gegužės 5 dieną – 366 atvejai.

„Per praėjusią parą susirgo 507 žmonės, tarp jų 28 vaikai ir 109 medicinos darbuotojai. Hospitalizuota 313 asmenų. Užfiksuota 13 letalinių atvejų. Gera žinia – pasveiko 299 pacientai“, – sakė ministras spaudos konferencijoje.

Pasak M. Stepanovo, nuo pandemijos pradžios iš viso susirgo 13 691 žmogus, 2 396 žmonės nuo COVID-19 pasveiko, 340 mirė.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 10 955.

Tuo tarpu Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos centras praneša, kad tarp 10 955 asmenų, kuriems diagnozuota COVID-19, yra 933 vaikai ir 2 660 medikų.

Nuo epidemijos pradžios Ukrainoje nuo COVID-19 jau mirė 19 medicinos darbuotojų.

Atnaujinta 11.21

Latvijoje per parą patvirtinti devyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai ir ketvirtadienį bendras patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius Latvijoje pasiekė 909. Nuo infekcijos mirus dar vienam pacientui, bendras aukų skaičius išaugo iki 18, praneša Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Naujausia COVID-19 auka priklauso 75-80 metų amžiaus grupei. Žmogus sirgo lėtinėmis ligomis.

Ligų prevencijos ir kontrolės centras (SPKC) nurodo, kad per pastarąsias 24 valandas šalyje atlikti 2 442 testai dėl koronaviruso, o nuo vasario pabaigos ištirti 71 069 asmenys.

Atnaujinta 09.51

Nyderlandai švelnina priemones, paskelbtas dėl koronaviruso plitimo: nuo kitos savaitės duris atvers kirpyklos, grožio ir masažo salonai. Tai trečiadienio vakarą Hagoje paskelbė ministras pirmininkas Markas Rutte.

Nuo birželio 1-osios lankytojų lauks ir restoranai, kavinės, muziejai, kino teatrai ir teatrai. Taip pat bus atidarytos viso mokyklos. Vyriausybės nurodymu, viešajame transporte bus privalomos veido kaukės.

Priemonės švelninamos anksčiau nei planuota, nes, vyriausybės duomenimis, naujų infekcijų skaičius mažėja greičiau nei tikėtasi. Iki šiol šalyje patvirtinta 41 000 infekcijos atvejų, 5 204 žmonės mirė.

Nuo kovo 13 dienos Nyderlanduose galioja griežti judėjimo laisvės ribojimai. Piliečiai turi kiek įmanoma ilgiau likti namuose, o viešoje vietoje laikytis pusantro metro distancijos.

Atnaujinta 09.50

Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro atstovui spaudai Otavio Rego Barrosui patvirtintas COVID-19, pranešė Prezidentūra.

59-erių kariuomenės generolas O. Rego Barrosas „namuose laikosi visų rekomenduojamų protokolų“ po to, kai antradienį jis gavo teigiamą tyrimo dėl koronaviruso rezultatą, teigiama Prezidentūros pranešime.

Koronavirusu yra užsikrėtę jau daugiau nei 20 aukštų J. Bolsonaro aplinkos pareigūnų, tarp jų – J. Bolsonaro spaudos sekretorius Fabio Wajngartenas ir nacionalinio saugumo ministras Augustas Heleno.

Pats J. Bolsonaro teigia, kad nėra užsikrėtęs koronavirusu.

Atnaujinta 09.28

Vokietijoje patvirtinti 1 284 nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 166 091, rodo Roberto Kocho instituto (RKI) ketvirtadienį paskelbti duomenys, praneša agentūra „Reuters“.

Mirčių skaičius padidėjo 123, iki 7 119.

Johnso Hopkinso universitetas nurodė, kad pasaulyje bendras koronavirusinės infekcijos aukų skaičius išaugo iki 71 022 žmonių.

Jungtinėse Valstijose, kurios pagal aukų skaičių yra labiausiai pandemijos paveikta šalis, iki šiol užregistruota 1 227 430 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

Atnaujinta 08.32

Kinija pranešė apie du naujus koronaviruso atvejus šalyje, naujų mirčių – nefiksuota.

Nacionalinės sveikatos komisijos duomenys rodo, kad abu nauji Covid-19 infekcijos atvejai yra įvežtiniai.

Oficialiais duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje išaugo iki 82 885. Mirusių skaičius lieka nepakitęs – 4 633.

Atnaujinta 08.03

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) slopina viltis dėl koronaviruso atvejų sekimo programėlių. Ir naudojant tokias pagalbines priemones, toliau reikės žmonų, kurie aiškintųsi, su kuo infekuotas asmuo pastaruoju metu turėjo kontaktą, kad galėtų tokius asmenis įspėti ir nurodyti jiems izoliuotis, trečiadienį Ženevoje sakė PSO ekspertė Maria van Kerkhovė.

„Tokios programėlės negali pakeisti žmonių, tikrinančių kontaktus“, - kalbėjo ji. Tokias mobiliąsias programėles ketina naudoti daugelis šalių. Programėlės fiksuoja, kokie mobilieji įrenginiai buvo netoliese.

Jos gali įspėti vartotojus, jei vėliau paaiškėtų, kad jų aplinkoje buvo infekuotas asmuo. Tada tokie asmenys galėtų izoliuotis. Specialistai mano, kad apie 60 proc. gyventojų turėtų instaliuotis programėles, kad apsauga nuo infekcijų veiktų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi