Pasaulyje

2020.05.06 22:49

Maduro: sulaikyti amerikiečiai bus teisiami Venesueloje

BNS 2020.05.06 22:49

Du amerikiečiai, suimti neva nepavykusio „įsiveržimo“ metu, bus teisiami Venesueloje, trečiadienį pareiškė prezidentas Nicolas Maduro.

„Jie yra nusikaltėliai, prisipažinę, sugauti nusikaltimo vietoje ir bus teisiami generalinio prokuroro, Venesuelos civilinio teismo, o procesas bus teisingas ir tinkamas“, – pareiškė N. Maduro.

Socialistų lyderis teigė, kad su amerikiečiais, anksčiau įvardytais kaip Luke'as Denmanas ir Airanas Berry, „elgiamasi gerai ir pagarbiai“.

Venesuela pirmadienį paskelbė suėmusi amerikiečius už nepavykusį „įsiveržimą“, dėl kurio vyriausybė kaltina opozicijos lyderį Juaną Guaido.

N. Maduro valstybiniame televizijos kanale parodė 34 metų L. Denmano ir 41 metų A. Berry pasus ir teigė, kad suimtieji yra JAV saugumo pajėgų nariai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo šalis nėra susijusi su įvykiu, o Vašingtonas apkaltino N. Maduro pradėjus „dezinformacijos kampaniją“.

Visgi kiek anksčiau trečiadienį JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškė, kad Vašingtonas „visomis prieinamomis priemonėmis mėgins susigrąžinti“ suimtuosius.

Venesuelos generalinis prokuroras Tarekas Williamas Saabas pirmadienį pareiškė, kad opozicijos lyderis J. Guaido, kurį remia JAV ir daugiau nei 50 šalių, pasirašė 212 mln. JAV dolerių vertės sutartį su „samdiniais“, panaudodamas lėšas, kurias JAV pasisavino iš valstybinės Venesuelos naftos įmonės PDVSA.