Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.06 17:18

EP pirmininkas Sassoli ragina priimti ryžtingą ES atkūrimo planą

LRT.lt 2020.05.06 17:18

Europos Parlamento (EP) pirmininkas Davidas Sassoli paskelbė pareiškimą dėl ES ekonomikos atkūrimo plano, kurį ketinama įtraukti į būsimąjį ilgalaikį ES biudžetą. Politikas ragina įtraukti EP į daugiamečio Bendrijos biudžeto kūrimą, dabar procesas yra perduotas Europos Komisijai (EK).

Išplatintame pareiškime, D. Sassoli teigia: „Atėjo laikas imtis drąsių ir ryžtingų žingsnių, finansuojamų iš ES biudžeto. Europos Parlamentas nori būti pagrindinis šio proceso dalyvis kartu su kitomis institucijomis ir pasiekti, kad būtų priimtas geriausias įmanomas planas padėti Europos ekonomikai ir piliečiams. Būtina skubiai susitarti dėl atkūrimo plano ir būsimojo ilgalaikio biudžeto.

Europarlamentarai dar iki dabartinės krizės buvo iškėlę labai ambicingus tikslus. Dabar ne metas juos sumažinti. Atkūrimo paketas turi būti gausus, turintis pridėtinę vertę ir įtvirtintas stiprioje daugiametėje finansinėje programoje (DFP). Negalime pamiršti ilgalaikių investicijų ir strateginių tikslų. Krizė padidino skirtumus tarp Europos regionų. Atkūrimo planas turėtų padėti užpildyti šią spragą.

Lėšos turi būti jau dabar prieinamos ES šalims, įmonėms ir nukentėjusiems darbuotojams. Laikas yra esminis dalykas.

Kaip biudžeto valdymo institucija, Europos Parlamentas turi dalyvauti rengiant atkūrimo planą. Atidžiai ir kritiškai įvertinsime atnaujintą DFP pasiūlymą. Taip pat reikalaujame sudaryti nenumatytų atvejų planą. Europarlamentarai turi turėti visą teisę pasakyti, kur bus investuojami pinigai, nes jie dirba piliečių ir gerovės labui.

Europos Komisijos paskelbtas nuosavųjų išteklių išplėtimas yra sveikintinas, tačiau jis turėtų būti nuolat papildomas naujais nuosavaisiais ištekliais. Tai ir toliau išlieka būtina sąlyga susitarimui dėl DFP.

Europą dabartinė krizė paveikė labiausiai. Mes, Europos lyderiai, turime spręsti iškilusius iššūkius. Privalome apsaugoti silpniausias visuomenės grandis. Šiandien labiau nei bet kada Europa turi būti stipresnė savo piliečių labui.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi