Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.24 17:05

Švedijoje padegti du pabėgėlių priėmimo centrai

ELTA 2015.10.24 17:05

Dar vienas pastatas, kuriame Švedijos valdžia planavo priimti atvykėlius, sudegė naktį iš penktadienio į šeštadienį, pranešė televizijos kanalas CBT. Policija įtaria padegimą. Tai jau septintas panašus incidentas nuo spalio pradžios.

Šį kartą sudegė namas Erlos miestelyje, pietrytinėje Švedijos dalyje, kur vasarą veikė vasaros stovykla. Valdžia ketino čia įkurdinti pabėgėlius. Per gaisrą niekas nenukentėjo.

Praėjusią naktį sudegė ir pabėgėlių centras Munkedalio miestelyje, vakarinėje Švedijos dalyje. Tai buvo pakartotinis centro padegimas: antradienį ugnis sunaikino pastato priestatą. Policija tiria galimą ryšį tarp šių incidentų.

Dėl besikartojančių incidentų kai kurios savivaldybės paskelbė daugiau nebeinformuosiančios visuomenės apie tai, kur bus steigiami pabėgėlių priėmimo centrai.

Kaip ketvirtadienį skelbiama Imigracijos tarnybos prognozėje, Švedija, kurioje gyvena 9,8 mln. žmonių, 2015–2016 metais gali priimti iki 360 tūkst. pabėgėlių. Tai aukščiausias rodiklis vienam gyventojui ES.

Žiniasklaida: Vokietijoje iš pabėgėlių centrų pabėgo apie 700 žmonių

Tuo metu Vokietijoje per pastarąsias kelias dienas apie 700 pabėgėlių savavališkai paliko pirminio paskirstymo centrus, esančius Žemutinės Saksonijos žemėje, šeštadienį praneša Vokietijos laikraštis „Neue Osnabrücker Zeitung“.

Jo teigimu, užsieniečiai išvažiavo pas savo gimines ir pažįstamus, kurie jau gyvena Vokietijoje ar kitose ES narėse. Tikslaus centrus palikusiųjų skaičiaus ir jų pavardžių nustatyti neįmanoma, nes atvykėliai nebuvo užsiregistravę kaip pabėgėliai.

Kiek anksčiau Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomasas de Maiziere'as griežtai kritikavo dalies pabėgėlių elgesį.

„Dar prieš prasidedant vasarai pabėgėliai buvo dėkingi už tai, kad čia atsidūrė, – sakė jis. – Dabar gi dalis jų mano, jog gali vykti kur bepanorėtų. Jie palieka administracines įstaigas, užsisako taksi ir, mano nuostabai, turi pinigų nuvažiuoti šimtus kilometrų per Vokietiją. Jie skelbia streikus, nes jiems nepatinka prieglaudos ar maistas, kelia muštynes. Tokių yra mažuma, bet turime aiškiai pareikšti: mes reikalaujame iš atvykėlių kultūringo požiūrio.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi