Pasaulyje

2020.05.06 13:52

Putino reitingai nukrito iki žemiausio lygio per du dešimtmečius

ELTA2020.05.06 13:52

Pasitikėjimas Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu balandį sumažėjo nuo 63 iki 59 proc. Tai yra prasčiausias V. Putino reitingas per daugiau nei du dešimtmečius, teigia šalies gyventojų apklausą atlikęs nepriklausomas Rusijos Levados centras.

Kaip praneša „Reuters“, reitingo pokytį V. Putino nenaudai galėjo lemti dėl koronaviruso protrūkio pasikeitusi apklausos metodika – gyventojai buvo apklausiami telefonu.

Levados centro direktoriaus pavaduotojo Deniso Volkovo teigimu, apklausa telefonu, o ne gyvai, galėjo nurėžti 1–2 proc. punktus nuo V. Putino reitingo.

Vis dėlto, teigė D. Volkovas, net ir pridėjus 2 proc. punktus, 61 proc. siekiantis pasitikėjimas V. Putinu reikštų, kad jo reitingas nukrito iki žemiausio nuo 2013 m. lygio. Tuo metu pasitikėjimas V. Putinu buvo itin žemas ir smarkiai išaugo tik po Krymo aneksijos 2014 m.

67-erių V. Putinas iš esmės vadovauja Rusijai kaip prezidentas ar ministras pirmininkas jau daugiau nei 20 metų, tačiau dėl koronaviruso pandemijos ir įvesto karantino prasidėjusi ekonominė krizė kelia nemažą politinį iššūkį.

Levados centro apklausa buvo atlikta balandžio 24–27 dienomis, buvo apklausti 1 608 respondentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt