Pasaulyje

2020.05.06 13:30

Analitikai rado naujus Šiaurės Korėjos statinius – Pchenjanas plečia balistinių raketų programą

atnaujinta 13.34
LRT.lt2020.05.06 13:30

Vašingtone veikianti idėjų kalvė nustatė, kad naujas centras šalia Pchenjano tarptautinio oro uosto yra beveik užtikrintai susijęs su Šiaurės Korėjos plečiama balistinių raketų programa, praneša „Reuters“.

Strateginių ir tarptautinių studijų centras (CSIS) JAV remiasi komercinių palydovų nuotraukomis, kurios esą rodo, kad centras ir netoliese esanti požeminė struktūra gali talpinti Šiaurės Korėjos didžiausia tarpžemynines balistines raketas (ICBM). Jos, ekspertų nuomone, gali pasiekti bet kurią JAV dalį.

Antradienį paskelbtoje ataskaitoje analitikai pažymi, kad centras yra statomas nuo 2016 metų ir jame yra neįprastai didelis traukinių terminalas bei pravažiuojami pastatai. Naujas statinys yra gana arti balistinių raketų komponentus gaminančių gamyklų Pjongčango apylinkėse, rašo „Reuters“.

„Vosa tai įvertinus, šie bruožai leidžia manyti, kad šis centras veikiausiai yra skirtas paremti balistini ųraketų operacijas“, – ataskaitoje rašo CSIS, o centrui suteikia Sil-li balistinių raketų paramos centro vardą.

„Reuters“ nepavyko gauti Šiaurės ir Pietų Korėjų pareigūnų komentarų dėl šių teiginių. Sil-li centras yra įsikūręs prie pat Pchenjano tarptautinio oro uosto, o vienas pastatas yra tinkamo aukščio, kad jame vertikaliai tilptų didžiausia Šiaurės Korėjos balistinė raketa „Hwasong-15“, taigi, ir visos kitos, rašo analitikai.

Derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų yra įstrigusios, kai pernai žlugo JAV ir Šiaurės Korėjos derybininkų susitikimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.