Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.06 10:04

Italai pamažu grįžta į mėgstamiausias kavines, bet be turistų jų laukia bankrotas

Italams rytinė kava ir šviežia bandelė prie mylimo baro staliuko yra kasdienis ritualas, kuriuo per daugiau nei du mėnesius trukusius griežtus suvaržymus mėgautis negalėjo.

Ir reikalavimams sušvelnėjus, tenka taikytis prie pandemijos realybės – bare užsakytą kavą išgerti lauke. Bet bare išvirta kava yra visai kas kita, nei pasigaminta namuose, sako italai.

Žinios. Suvaržymų virtinė, bet laisvių daugiau: italai džiaugiasi, galėdami bare išvirtą kavą išgerti bent lauke

Ponas Giovanni ir ponia Alfredina vėl prie mylimo baro. Užeiti vidun dar negalima, bet šviežia bandelė ir kava, atrodo, dar niekada nebuvo taip skanu.

„Pagaliau vėl galiu suvalgyti garsųjį Renzo raguolį su kremu, tai vienas geriausių Romoje, šviežutėlis, o ne išimtas iš šaldytuvo“, – sako Romos gyventojas Giovanni Raimondi.

„Stengiamės grįžti prie įprastų dalykų šiais keistais laikais“, – priduria Alfredina Trivelli.

Poros pamėgtas Renzo baras yra Panteono aikštėje, kurioje anksčiau mirgėjo minios turistų, driekėsi ilgos eilės norinčių išvysti senąjį Panteoną. Dabar, kai galima tik užsisakyti ir išsinešti kavą bei skanumynus, baras gauna vos 10 proc. ankstenių pajamų.

„Stengiamės, nors daugybė taisyklių, draudimų, daug sunkumų. Kai kurie dalykai turi prasmę, bet kitų tikrai nesuprantu. Iki to laiko, kai grįš turistai, verslas bus žlugęs“, – teigia baro savininkas Gabriele di Renzo.

Ispanijoje, kuriai taip pat teko daug paaukoti dėl pandemijos daugiau laisvių, įsigalios nuo pirmadienio. Sportbačių parduotuvės savininkas galės vėl dirbti nuo pirmadienio po penkių savaičių priverstinės prastovos. Prieš tai parduotuvę būtina kruopščiai dezinfekuoti.

Kirpykloms, knygynam jau leista dirbti. Bet ribojimai galioja – kiek pardavėjų, tiek įleidžiama klientų.

„Čia mažiau žmonių gali užeiti į knygyną, lankytojai turi gerai apgalvoti, ko jie nori, o ne tik dairytis ir liesti viską aplinkui“, – sako knygyno svininkė Lola Larumbe.

Kitą savaitę bus atidaryti barai ir restoranai lauke, bet dirbs ne visu pajėgumu, nes rinktis viešose vietose bus leidžiama ne daugiau nei dešimties žmonių grupėms. Tad laisvių daugiau, bet ir suvaržymų virtinė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi