Pasaulyje

2020.05.06 09:31

JAV neigia Venesuelos lyderio kaltinimus, kad amerikiečiai bandė įvykdyti invaziją

ELTA2020.05.06 09:31

JAV Vyriausybė neigia bet kokias sąsajas su tariamu mėginimu įvykdyti „invaziją“ į Venesuelą. „Tai neturi nieko bendra su mūsų vyriausybe“, – pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas.

JAV valstybės departamentas apkaltino Venesuelos vyriausybę vykdant „plataus masto dezinformacijos kampaniją“, kad nukreiptų dėmesį nuo šalies vidaus problemų.

Kairysis Venesuelos prezidentas Nicolas Maduras prieš tai pareiškė, kad suimti du JAV piliečiai, dalyvavę bandyme įsiveržti į jo šalį. 34 ir 41 metų amžiaus vyrai priklauso D. Trumpo saugumo personalui, sakė N. Maduras.

Pasak JAV valstybės departamento atstovo, Venesuelos vyriausybė išsigalvoja „melodramas“, ją esą galimai remia Kubos žvalgyba. D. Trumpas paskelbė, jog jo vyriausybė išsiaiškins, kas atsitiko. Dviejų amerikiečių suėmimo aplinkybės ir laikas visiškai nežinomas.

Vyriausybės Karakase duomenimis, suimta iš viso 15 asmenų, mėginusių įsiveržti į šalį. Venesuelos vadovybė sekmadienį pareiškė, kad saugumo pajėgos užkirto kelią „samdinių“ iš Kolumbijos puolimui. Grupuotė esą planavo „teroristinius išpuolius“ N. Madurui nuversti.

Opozicijos lyderis Juanas Guiado tuo tarpu apkaltino vyriausybę „inscenizavus“ incidentą, kad galėtų toliau persekioti opoziciją. N. Maduras ir J. Guaido aršiai kovoja dėl valdžios. JAV remia J. Guaido, kuris 2019 metų pradžioje pasiskelbė laikinuoju prezidentu, ir reikalauja N. Maduro pasitraukimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt