Pasaulyje

2020.05.05 19:39

Lenkijos „Solidarumas“ remia prezidento Dudos perrinkimą

BNS2020.05.05 19:39

Perrinkimo siekiantis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda antradienį užsitikrino vyriausybei palankios profesinės sąjungos „Solidarumas“, kurios pirmtakė 1989 metais taikiai nutraukė komunistų valdymą, paramą.

Rinkimai, per kuriuos turi būti balsuojama tik paštu, numatyti sekmadienį, bet jų organizavimą stabdo nesuskaičiuojami teisiniai, konstituciniai, techniniai ir saugumo klausimai.

Valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) jau kelias savaites smarkiai spaudžiama dėl koronaviruso pandemijos atidėti balsavimą. Tokius raginimus skelbė liberali opozicija, medikai, dauguma visuomenės ir net kai kurie vyriausybės sąjungininkai.

Kol kas PiS atsisako nusileisti. Analitikų teigimu, partija mano, kad jos sąjungininkas A. Duda turi daugiau galimybių laimėti dabar, o ne vėliau.

Vis dėlto tikimybė, kad balsavimas bus surengtas šį sekmadienį, atrodo vis mažiau tikėtina.

Antradienį A. Duda ir kelis šimtus tūkstančių narių turintis „Solidarumas“ sutarė dėl platformos, apimančios pažadą teikti finansinę pagalbą dėl pandemijos darbą praradusiems žmonėms.

Programoje taip pat minimas pensijų įstatymo pakeitimas, pagal kurį į pensiją galėtų išeiti žmonės, išdirbę tam tikrą laikotarpį, o ne sulaukę tam tikro amžiaus.

Per pastaruosius penkerius metus „sunkiose situacijose visuomet galėdavome kliautis prezidentu“, sakė „Solidarumo“ lyderis Piotras Duda, kuris nėra giminė prezidentui.

„Solidarumo“ lyderis taip pat priminė, kad dabartinio šalies vadovo pagrindinis varžovas Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas (Vladyslavas Kosiniakas-Kamyšas), vadovaujantis konservatyviai valstiečių partijai PSL, suvaidino svarbų vaidmenį 2012-aisiais padidinant pensinį amžių iki 67 metų visiems.

2015 metais į valdžią atėjusi PiS 2017-aisiais pensinį amžių sumažino iki 60 metų moterims ir 65 metų vyrams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt