Pasaulyje

2020.05.05 17:25

Trumpas pareiškė, kad jam tapus prezidentu buvo išvengta karo su Šiaurės Korėja

ELTA2020.05.05 17:25

JAV prezidentas Donaldas Trumpas įsitikinęs, kad jo pergalė 2016 metų rinkimuose padėjo išvengti karinio konflikto su Šiaurės Korėja. Jis tai pareiškė antradienį paskelbtame interviu laikraščiui „The New York Post“.

„Prisimenate, visi tvirtino, kad aš dėl savo būdo pradėsiu karą per 24 pirmąsias (kadencijos) valandas? Tie žmonės manęs nesuprato“, - sakė jis. „Pažvelkite į Šiaurės Korėją – kurgi karas? Jeigu nebūčiau išrinktas, jūs kariautumėte su Šiaurės Korėja, jūs dabar kariautumėte“, – tikino Baltųjų rūmų šeimininkas.

Anot D. Trumpo, pastaraisiais metais sumažėjo Amerikos kariškių skaičius užsienyje. „Tik pažiūrėkite, kokie mūsų kariuomenės reikalai, - pareiškė jis. – Dabar situacija visiškai kitokia. Mes sumažinome kariškių skaičių Afganistane iki 8 tūkstančių, Irake – iki 4 tūkstančių, Sirijoje – iki nulio. Tai visiškai kitokia situacija, ji visiškai skiriasi nuo to, ką manė žmonės“.

„Tai nereiškia, kad mes nekariausime, jeigu reikės. Bet mes išleidome 8 trilijonus dolerių dėl vieno iš blogiausių kada nors priimtų sprendimų – įžengti į Artimuosius Rytus, – sakė D. Trumpas. – Tikriausiai tai buvo blogiausias sprendimas mūsų šalies istorijoje – įžengti į Artimuosius Rytus. Abiejose pusėse žuvo milijonai žmonių“.

„Mes kovojome kaip policijos pajėgos, - pridūrė jis. – Mes buvome kaip kelių policininkai. Mes nekariavome taip, kaip reikia kariauti dėl pergalės. Aš tai pavadinčiau blogiausiu sprendimu mūsų šalies istorijoje“.

Paklaustas, koks jis norėtų išlikti istorijoje, D. Trumpas pareiškė norįs, kad jį prisimintų kaip didį prezidentą. „Manau, jog mano palikimas bus tas, kad aš buvau didis prezidentas, – teigė jis. – To norėčiau. Kad aš buvau didis prezidentas, rūpinausi žmonėmis, gyniau žmones“.

73 metų D. Trumpas sieks antros kadencijos JAV prezidento poste per lapkričio 3 d. įvyksiančius rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt