Pasaulyje

2020.05.05 14:57

Lukašenka giriasi, kad šalis pirmauja pagal atliekamus tyrimus, užsikrėtimų skaičius auga

ELTA, LRT.lt 2020.05.05 14:57

Baltarusijoje, oficialiais Minsko duomenimis, pastarąją parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo 861 ir išaugo iki 18350. Tai antradienį žurnalistams pranešė šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Tai tik 8,7 procento visų testuojamų žmonių. Iki šio ryto pas mus per du su puse mėnesio buvo ištirti 211 369 žmonės“, – sakė A. Lukašenka, kurį cituoja naujienų agentūra „BelTA“.

Jis taip pat informavo, kad Baltarusijoje mirė apie 100 žmonių, kuriems buvo nustatytas koronavirusas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) buvo atsiuntusi specialią misiją į Baltarusiją, kuri pažėrė kritikos Minskui ir pranešė, kad viruso plitimas prilygsta labiausiai paveiktoms valstybėms pasaulyje.

Nepaisant to, A. Lukašenka pareiškė, kad šiuo metu Baltarusija užima antrąją vietą pasaulyje pagal testų skaičių – 22,5 tūkstančio 1 milijonui gyventojų. Pirmojoje vietoje esą yra Rusija – 29,5 tūkstančio testų 1 milijonui gyventojų, trečiojoje JAV – 22 tūkstančiai 1 milijonui, teigė Baltarusijos lyderis.

Ekspertų nuomone, tikrieji užsikrėtusiųjų ir mirusiųjų nuo COVID-19 skaičiai Baltarusijoje gali būti gerokai didesni, nei skelbia vietos valdžia.

Neseniai Europos Sąjunga (ES) siuntė pagalbą Baltarusijai, kovojančiai su koronaviruso plitimui, pagalbą suteikti siūlė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Nors dėl koronaviruso plitimo susiklostė įtempta padėtis, Baltarusijoje karantinas nepaskelbtas, Minske ruošiamasi gegužės 9-osios paradui. Balandžio 20 d. darbą atnaujino mokyklos, balandžio 25 d. buvo surengta šeštadienio talka. Šiomis sąlygomis Baltarusijoje įsigaliojo „liaudies karantinas“, daugelis gyventojų savo noru riboja socialinius kontaktus ir pasirenka saviizoliacijos režimą.

Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija patarė Baltarusijai ruoštis blogiausiems su koronaviruso plitimu susijusios padėties raidos scenarijams, rekomendavo imtis papildomų fizinio atsiribojimo priemonių ir uždrausti masinius renginius.

Tačiau A. Lukašenka atkakliai neigia koronaviruso grėsmę.