Pasaulyje

2015.10.23 15:39

SOHR: Sirijoje per Rusijos aviacijos smūgius žuvo beveik 450 žmonių

BNS2015.10.23 15:39

Sirijoje per Rusijos aviacijos smūgių kampaniją, kuri buvo pradėta rugsėjo 30 dieną, žuvo mažiausiai 446 žmonės, iš jų daugiau kaip trečdalis civilių asmenų, penktadienį pranešė organizacija, stebinti padėtį šioje nuožmaus pilietinio karo krečiamoje šalyje.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad per rusų antskrydžius žuvo 151 civilis asmuo, tarp jų 38 vaikai ir 35 moterys.

Pasak SOHR direktoriaus Ramio Abdel Rahmano, per atakas taip pat žuvo 295 kovotojai, įskaitant 75 džihadistus iš „Islamo valstybės“ grupuotės ir 31 „Al-Nusra Front“, kuri yra susijusi su „al Qaeda“, narys.

Antradienį SOHR pranešė, kad per rusų aviacijos smūgius žuvo 370 žmonių, iš jų trečdalis civilių asmenų.

Rusija, kuri karinę operaciją pradėjo bendradarbiaudama su vyriausybe Damaske, sako atakuojanti džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) ir kitų „teroristinių“ grupuočių taikinius, bet sukilėliai teigia, kad Maskva labiau susitelkusi į nuosaikiąsias ir islamistų opozicijos pajėgas negu į džihadistus.

Rusija taip pat buvo apkaltinta, kad jos bombos pataikė į ligonines ir lauko klinikas.

Maskva ketvirtadienį paneigė ankstesnius SOHR pranešimus apie civilių aukas per jų oro smūgius kaip „klastotes“.

„Tokios klastotės dažnai yra publikuojamos, cituojant „Syrian Observatory for Human Rights“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova spaudos konferencijoje Maskvoje. – Labai patogu pranešti apie tai, kas vyksta Sirijoje, iš Londono, nenuvažiavus į vietą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.