Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.05 11:51

Rusijoje pro ligoninių langus iškrito jau 3 medikai, kyla klausimai dėl kovos su koronavirusu

LRT.lt 2020.05.05 11:51

Per pastarąsias porą savaičių, Rusijoje mįslingomis aplinkybėmis pro langus iškrito trys su koronaviruso pacientais dirbę rusų medikai. Tai atkreipė visuomenės dėmesį į gydytojų ir kitų medicinos specialistų darbo sąlygas koronaviruso pandemijos metu, rašo CNN.

Du medikai žuvo, o vienas yra gydomas ligoninėje. Visi trys incidentai, kuriuos tiria Rusijos teisėsauga, paskatino diskusijas socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

Voronežo mieste dirbęs greitosios pagalbos automobilio vairuotojas Aleksandras Šulepovas šeštadienį iškrito pro ligoninės langą ir yra gydomas ligoninėje, jo būklė sunki, rašo CNN. Vietos televizija pranešė, kad jis iškrito pro Novomanskojės ligoninės antro aukšto langą, vyras čia dirbo ir buvo gydomas, kai jam nustatytas užsikrėtimas COVID-19.

A.Šulepovas buvo hospitalizuotas dėl COVID-19 tą pačią balandžio 22-ąją, kai jo kolega Aleksandras Kosjakinas internete patalpintame vaizdo įraše papasakojo, kad A. Šulepovui liepiama toliau dirbti, nepaisant užsikrėtimo koronavirusu.

A.Kosjakinas jau anksčiau socialiniuose tinkluose kritikavo ligoninės administraciją dėl apsauginių priemonių trūkumo, jį dėl „melagingų naujienų skleidimo“ apklausė policija.

„(Šupolevas) yra gydomas intensyvioje terapijoje, kiek žinau, jo būklė sunki, paskutinį kartą kalbėjomės balandžio 30-ąją. (...) Jis jautėsi gerai, rengėsi būti išrašytas iš ligoninės (...) ir staiga tai nutiko, neaišku, kodėl ir kam, kyla tiek daug klausimų, į kuriuos nerandu atsakymo“, – CNN sakė A. Kosjakinas.

Novomanskojės ligoninė pranešė, kad A. Šupolevui buvo neleista dirbti iš karto, kai tik paaiškėjo, kad jis yra užsikrėtęs COVID-19.

Gegužės 1-ąją pro langą iškrito Krasnojarsko miesto ligoninės direktorė Elena Nepomniaščaja, po savaitės intensyvioje terapijoje, ji mirė.

Kaip pranešė vietos žiniasklaida, pro langą moteris iškrito susirinkimo su regiono sveikatos apsaugos pareigūnais metu, kai buvo svarstoma ligoninę paskirti koronavirusu užsikrėtusių žmonių gydymui, rašo CNN. E. Nepomniaščaja esą priešinosi šiam žingsniui ir teigė, kad įstaiga neturi pakankamai apsauginių priemonių.

Balandžio 24-ąją pro langą iškrito Žvaigždžių miesto (Rusijos astronautų rengimo bazės) skubios pagalbos vadovė Natalija Lebedeva. Ji mirė ligoninėje. Moteris buvo gydoma nuo įtariamo užsikrėtimo COVID-19, rašo CNN.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi