Pasaulyje

2020.05.04 22:29

Koronaviruso epicentras slenkasi į Rusiją: toliau nuo Maskvos – baimė galimo pandemijos sprogimo

didmiesčių gyventojai regionuose susiduria su priešiškumu
Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.04 22:29

Koronaviruso pandemijos epicentrui pasislinkus į Rusiją, šalis toliau registruoja daugiausiai naujų infekcijos atvejų Europoje.

Pastarąją parą – vėl dešimt tūkstančių. Bendras atvejų skaičius jau perkopė 145 000. Mirčių registruota kiek daugiau nei 1300.

Didžiųjų miestų gyventojai nuo pandemijos bėga į vasarnamius, bet ten pasitinkami nedraugiškai: vietos gyventojai sako, kad jie kur bėgti – neturi.

Natalijos gyvenimas aukštyn kojomis apsivertė kovo pabaigoje, kai Maskvoje paskelbtas karantinas ir uždarytos mokyklos. Trijų vaikų motina su atžalomis nusprendė karantinuotis ne mažame bute, o savo vasarnamyje kaime, 80 kilometrų nuo sostinės. Bet vietos gyventojų jie pasitikti nesvetingai.

„Ėjau į parduotuvę ir man kelią pastojo vyras. Taip užsimojo ir sako – varyk velniop iš čia tu koronaviruso bjaurybe. Jiems pats faktas, kad atvykau iš Maskvos, reiškia, kad sergu. Baisu“, – sako iš Maskvos atvykusi Natalija.

Moteris sako panašių įžeidimų ir grasinimų sulaukianti kasdien, nors jokių įstatymų nepažeidžia. Maskvos gyventojams net leidžiama darbo savaitę praleisti mieste, o savaitgalį keliauti į užmiestį.

Sankt Peterburgo rajone gyvenanti tinklaraštininkė Anastasija Mironova sako, kad gegužę - vasarnamių sezono pradžią - vietos gyventojai pasitinka su baime ir nerimu.

„Teisėsaugos institucijos turi užtikrinti, kad vasarnamių savininkai tinkamai izoliuotųsi. Bet atvykę jie be jokių apsaugų visur vaikšto, eina apsipirkti, iškylauja. Kažkodėl nesuprantama, jog užtenka vieno žmogaus, kad apkrėstų visą kaimą“, – teigia tinklaraštininkė.

Kritikai sako, kad regionų sveikatos apasaugos sistema silpnesnė nei pandemijos epicentruose - Maskvoje bei Sankt Peterburge - ir nebus pajėgi susitvarkyti su viruso proveržiu.

Rusijoje per parą vėl registruota daugiau nei dešimt tūkstančių naujų atvejų, iš viso jų skaičius perkopė 145 tūkstančius.

Ir jau trečias rusų gydytojas paslaptingomis aplinkybėmis iškrito pro langą - šįkart sunkios bŪklės Voronežo medikas, kuris skundėsi, kad net ir užsikrėtęs koronavirusu yra verčiamas toliau dirbti.

Panorama. Pusantro mėnesio galiojęs draudimas išvykti iš Lietuvos baigėsi, bet karantiną siūloma pratęsti dar dviem savaitėms
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.