Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.04 20:54

PSO: dėl tariamos koronaviruso kilmės Vašingtonas nepateikė jokių įrodymų

atnaujinta 20.57
BNS, LRT.lt 2020.05.04 20:54

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pareiškė, kad Vašingtonas nepateikė jokių įrodymų, patvirtinančių „spekuliatyvius“ JAV prezidento teiginius, kad naujasis koronavirusas atsirado laboratorijoje Kinijos mieste Uhane.

„Iš Jungtinių Valstijų vyriausybės negavome jokių duomenų ar konkrečių įrodymų, susijusių su tariama viruso kilme, todėl iš mūsų perspektyvos tai išlieka spekuliatyvūs [teiginiai]“, – virtualioje spaudos konferencijoje pareiškė PSO Sveikatos krizių programos vadovas Michaelas Ryanas.

LRT.lt primena, kad JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sekmadienį sakė, jog yra „daugybė įrodymų“, kad koronaviruso pandemija kilo iš vienos laboratorijos Kinijos Uhano mieste.

„Yra daugybė įrodymų, kad tai prasidėjo ten“, – sakė jis televizijos ABC laidai „This Week“.

JAV valstybės sekretoriaus žodžiais, daugelis ekspertų mano, kad SARS-CoV-2 kilmė yra dirbtinė, tuo pačiu pridurdamas, jog yra supažindintas su ataskaitomis mokslininkų, kurie, remdamiesi šio viruso DNR analize, tvirtina apie gamtinę šio viruso kilmę.

Tačiau jis nepanoro tiesiogiai atsakyti į klausimą, ar, jo nuomone, šis virusas buvo tyčia paskleistas, ar tai įvyko dėl kokio nors incidento šioje laboratorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi