Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.23 15:00

Švedijos policija: mokykla buvo užpulta dėl rasinės neapykantos (atnaujinta)

ELTA 2015.10.23 15:00

Mokykla Trolhetano mieste Švedijos vakaruose ketvirtadienį buvo užpulta dėl rasinės neapykantos, o išpuolis buvo iš anksto suplanuotas. Tai penktadienį pranešė Švedijos policija.

„Mes pažymime, kad nusikaltimo motyvas buvo neapykanta su rasizmo požymiais. Mes tai konstatavome, remdamiesi liudininkų parodymais – tuo, kad įvykių vietoje užpuolikas rinkosi aukas pagal jų etninę priklausomybę“, – televizijos kanalui SVT pareiškė policijos atstovas Niclas Hallgrenas.

N. Halgrenas pabrėžė, kad šias išvadas parėmė ir nusikaltėlio bute rasti įkalčiai, kurių vienas – „savotiškas savižudžio raštelis“.

Tyrėjas Thordas Haraldssonas sakė, kad policija „rado įrodymų, jog šis incidentas buvo suplanuotas“, ir kad kaukėtas užpuolikas veikė vienas.

21 metų Antonas Lundinas Peterssonas ketvirtadienio rytą atėjo į mokyklą su juoda kauke ir Antrojo pasaulinio karo laikų Vokietijos armijos kareivio šalmu. Jo rankose buvo kardas. Jis beldėsi į klases ir badė žmones, atidariusius duris.

Jį pažinojusieji apibūdina jaunuolį kaip ramų žmogų, mėgusį žaisti kompiuterinius žaidimus. Bet jo apsilankymų interneto puslapiuose analizė rodo, kad jis simpatizavo dešiniesiems ekstremistams, taip pat pritarė siūlymui nutraukti migrantų srautą į šalį. Beveik 90 procentų jo užpultos mokyklos mokinių yra imigrantų vaikai.

Policininkams nepavyko apklausti užpuoliko: jis mirė nuo šautinės žaizdos į krūtinę. Anksčiau ligoninėje taip pat mirė atakos auka – į pilvą sužeistas paauglys. Mokytojas, kurį jaunuolis užpuolė mokykloje, mirė incidento vietoje. Ligoninėje yra dar du sužeisti paaugliai, jų būklė sunki.

Žudiką neutralizavo policininkas, šovęs į jį iš pistoleto. Sunkios būklės užpuolikas buvo nugabentas į ligoninę, ten jam buvo atlikta operacija.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi