Pasaulyje

2015.10.23 09:08

Švedijos žiniasklaida įvardijo mokyklą užpuolusį vyrą

ELTA2015.10.23 09:08

Švedijos žiniasklaida įvardijo 21 metų jaunuolį, kuris ketvirtadienį užpuolė mokyklą Trolhetano mieste. Pasak žurnalistų, nusikaltimą padarė Antonas Lundinas Petersonas.

Jį pažinoję žmonės apibūdina jaunuolį kaip ramų žmogų, mėgusį žaisti kompiuterinius žaidimus. Bet jo apsilankymų interneto puslapiuose analizė rodo, kad jis simpatizavo dešiniesiems ekstremistams, taip pat pritarė siūlymui nutraukti migrantų srautą į šalį.

Jaunuolis ketvirtadienio rytą atėjo į mokyklą su „Žvaigždžių karų“ personažo kauke ir juodu kardu rankoje. Jis beldėsi į klases ir atakavo žmones, atidariusius duris.

Policija tiria versiją, ar mokyklos, kur 90 procentų mokinių yra imigrantų vaikai, užpuolimas buvo politiškai motyvuotas. Pareigūnai atliko kratą užpuoliko namuose ir „rado ten kelis įdomius daiktus“.

Policininkams nepavyko apklausti užpuoliko: jis mirė nuo šautinės žaizdos į krūtinę. Anksčiau ligoninėje taip pat mirė atakos auka – į pilvą sužeistas paauglys. Mokytojas, kurį jaunuolis užpuolė mokykloje, mirė incidento vietoje. Ligoninėje yra dar du sužeisti paaugliai, jų būklė sunki.

Žudiką neutralizavo policininkas, šovęs į jį iš pistoleto. Sunkios būklės užpuolikas buvo nugabentas į ligoninę, jam buvo atlikta operacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.