Pasaulyje

2015.10.23 08:34

Atskleista Rusijos antskrydžių Sirijoje kaina: Kremlius žengia į bankrotą

15min.lt 2015.10.23 08:34

Rusijos gynybos ekspertų komanda apskaičiavo, kokią kainą Rusija moka kiekvieną dieną, kai vykdomi antskrydžiai Sirijoje. Viena antskrydžių diena atsieina 4 milijonus dolerių.

Skaičiuojama, kad nuo rugsėjo 30 dienos trunkantys bombardavimai iš viso Kremliui jau atsiėjo nuo 80 iki 115 milijonų dolerių. Ši suma apskaičiuota turint galvoje, kad Rusijai tenka ne tik bombardavimų, bet ir infrastruktūros išlaikymo bei personalo aprūpinimo kaina.

Tiesa, visas metinis Rusijos gynybos biudžetas sudaro 50 milijardų dolerių, tad kol kas ši suma dar neatrodo didelė našta Rusijos mokesčių mokėtojams. Ekspertai pabrėžia, kad tai truks neilgai, nes konfliktas Sirijoje grasina Kremlių įtraukti į ilgalaikių įsipareigojimų erdvę.

36 karo lėktuvų ir dvidešimties sraigtasparnių bei kelių tūkstančių karo instruktorių išlaikymas bėgant laikui gali tapti rimta našta, kurią dengti teks mažinant Rusijos gyventojų socialines ir sveikatos apsaugos garantijas.

Kiekvieno karo lėktuvo skrydis per valandą kainuoja 12 tūkstančių dolerių, sraigtasparnio – 3 tūkstančius. Kasdien išmetama maždaug 750 tūkstančių dolerių vertės amunicijos.

Rusija taip pat leidžia raketas iš Kaspijos jūros, kurių kelios jau nepasiekė savo taikinių  ir nukrito Irano teritorijoje. Tai Kremliui kainuoja 1,2 mln. dolerių. Turint omenyje, kad į Sirijos sukilėlių taikinius buvo paleista visa salvė, vien tai Rusijai kainavo daugiau nei trisdešimt milijonų.

Rusijos gynybos ministerija atsisako komentuoti, už kokias lėšas vykdoma karinė operacija Sirijoje, tačiau akivaizdu viena, net ir dosnus diktatoriaus Basharo al-Assado atlygis nepadengs tų išlaidų, kurios jau tenka Vakarų sankcijų spaudžiamam Kremliui.

Jei ši operacija įstrigs ar taps antžemine, tai gali tapti dar vienos didelės ekonominės krizės Rusijoje priežastimi.