Pasaulyje

2015.10.22 17:47

Čekijos lyderis atmetė JT žmogaus teisių komisaro kritiką

BNS 2015.10.22 17:47

Čekijos prezidentas ir vidaus reikalų ministras atmetė Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių komisaro kritiką dėl Čekijos politikos pabėgėlių ir migrantų atžvilgiu.

Kalbėdamas per savo atstovą prezidentas Milošas Zemanas šią kritiką pavadino kampanija prieš Čekiją.

Pasak atstovo, M. Zemanas yra nepasiruošęs keisti savo kritišką požiūrį į islamą ir pabėgėlius.

M. Zemanas anksčiau sakė, kad su prieglobsčio prašytojais į šalį gali patekti teroristai ir užkrečiamos ligos, bei paragino dislokuoti ginkluotąsias pajėgas pasienyje nuo jų apsisaugoti.

Kiek anksčiau JT žmogaus teisių komisaras apkaltino Čekijos valdžią, kad ši sistemingai laiko migrantus ir pabėgėlius „žeminančiomis“ sąlygomis, taip siekdama atbaidyti kitus nuo patekimo į šią šalį arba pasilikimo joje.

„Remiantis patikimais pranešimais iš įvairių šaltinių, migrantų žmogaus teisių pažeidimai nėra nei pavieniai, nei atsitiktiniai, o sistemingi: jie yra dalis Čekijos vyriausybės politikos, kuria siekiama atbaidyti migrantus ir pabėgėlius, kad jie nevyktų į šalį arba joje nepasiliktų“, – sakoma JT žmogaus teisių komisaro Zeid Ra'ado Al Husseino pareiškime.

Komisaras išskyrė Beka Jezovos pabėgėlių centrą, kuriame pabėgėliai yra sulaikomi su jų vaikais.

Praėjusią savaitę sąlygas šiame centre sukritikavo ir Čekijos valstybės kontrolierius, pareiškęs, kad jos pažeidžia JT vaikų teisių konvenciją ir Europos žmogaus teisių konvenciją.