Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.22 18:00

Švedijos mokykloje siautėjęs užpuolikas žuvo ir pats

BNS, LRT.lt 2015.10.22 18:00

Kaukėtas vyras, ginkluotas kardu, sužeidė du suaugusiuosius ir du moksleivius – 11 ir 15 metų amžiaus – pradinėje ir vidurinėje mokykloje Trolhetano mieste Pietvakarių Švedijoje, ketvirtadienį pranešė policija. Pranešama, kad du užpulti asmenys žuvo.Taip pat žuvo ir užpuolikas, nes buvo peršautas ir sunkiai sužeistas policininkų, pranešė policija.

Veinas iš žuvusiųjų – mokytojas, jis mirė vietoje. Vėliau pranešta, kad mirė ir vienas iš dviejų sužeistų moksleivių, po to paaiškėjo, kad žuvo ir pats užpuolikas.

„Užpuolikas negyvas“, – žurnalistams sakė policijos tyrėjas Thordas Haraldssonas.

Policijos atstovas sakė, kad užpuolikas turėjo daugiau negu vieną ginklą, įskaitant „bent vieną į peilį panašų daiktą“.

Th. Fuxborgas pridūrė, kad policijos pareigūnai paleido du šūvius, iš kurių vienas pataikė į užpuoliką, kuris, kaip pranešama, yra kiek vyresnis negu 20 metų.

Naujienų agentūra TT nurodė, kad per ataką buvo panaudoti keli peiliai, o išpuolio motyvas nėra žinomas.

Ketvirtadienio rytą buvo pastebėti moksleiviai, bėgantys iš mokyklos Trolhetane, esančiame netoli Geteborgo, antrojo didžiausio Švedijos miesto. Mokykla „Kronan“ turi 400 moksleivių – nuo parengiamųjų iki vidurinės mokyklos klasių.

Moksleiviai iš pradžių pagalvojo, kad tai pokštas. „Kai pirmąkart jį pamačiau, pagalvojau, kad tai pokštas. Jis dėvėjo kaukę ir juodus drabužius, taip pat (nešėsi) ilgą kardą. Kai kurie moksleiviai norėjo su juo nusifotografuoti ir pačiupinėti kardą“, – vienas neįvardytas mokinys sakė naujienų agentūrai TT.

Kai tas vyras pradėjo puldinėti žmones, moksleivis greitai suvokė, kad tai joks pokštas, ir pabėgo, o užpuolikas ėjo iš klasės į klasę, ieškodamas aukų.

Socialiniame tinkle „Twitter“ plinta galimo užpuoliko nuotrauka, kai jis dar prieš užpuolimą pozavo su dviem mokiniais. 

Švedijos žiniasklaida paskelbė, kad ketvirtadienio rytą mokykloje buvo surengtas pasitarimas dėl mokytojų išsakytų nuogąstavimų, jog jų įstaiga yra pernelyg atvira ir kad joje veikia kavinė suaugusiesiems, todėl neįmanoma kontroliuoti, kas patenka vidun.

Dienraštis „Dagens Nyheter“ rašo, kad moksleiviai turi eiti per tą kavinę, kad patektų į savo valgyklą ir kitas mokyklos dalis.

Policija nurodė, kad mokykloje kilo „didelė sumaištis“ ir kad kai kurie moksleiviai bei mokytojai tebebuvo pastate, praėjus ilgiau negu dviem valandoms po išpuolio.

Žudynės mokykloje Švedijoje įvyksta labai retai. 1961 metais Pietvakarių Švedijos mieste Kungalve jų metu žuvo vienas žmogus ir šeši buvo sužeisti. Kitas panašus 2004 metais  Malmėje organizuotas išpuolis buvo sužlugdytas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi